Wniosek do CBA w sprawie oświadczeń majątkowych prezydenta Piotrkowa i innych

Redaktor M. Baryła, w imieniu “Gazety Trybunalskiej”, złożył dziś w łódzkiej delegaturze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wniosek dotyczący rozpoznania sprawy oraz możliwości wszczęcia działań przez CBA w sprawie wyceny nieruchomości przedstawionych w oświadczeniach majątkowych przez działaczy samorządowych z Piotrkowa Trybunalskiego.

Chodzi o wartości domów i działek będących w posiadaniu: Munika Bogdana, Karzewnika Adama, Kacperka Andrzeja, Chojniaka Krzysztofa – pełniących kierownicze funkcje w Urzędzie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz o przewodniczącego Rady Miasta Piotrkowa – Błaszczyńskiego Mariana i radnego PiS Dajcza Sławomira, które zostały wymienione w oświadczeniach majątkowych za 2020 r.

Wątpliwości budzi podana w oświadczeniach wartość: domu Munika – 120 m2, który wraz z działką został wyceniony na 200 tys. zł, co daje ledwo 1666 zł za m2; domu Karzewnika – 186 m2 – wycena 200 tys. zł, czyli 1075 za m2; domu Kacperka – 215 m2 – wycena 400 tys. zł, a więc 1860 zł za m2; domu Chojniaka – 120 m2 – wycena 330 tys. zł, czyli 2750 zł za m2; domu Dajcza – 160 m2 – wycena 400 tys. zł, więc 2500 zł za m2, mieszkania Dajcza – 47,72 m2 – wycena 110 tys. zł, czyli 2305 zł; domu Błaszczyńskiego – 200 m2 – wycena 400 tys. zł, czyli 2000 zł za m2.

W niektórych przypadkach mogło dojść także do zaniżenia powierzchni domów.

Pismo skierowane do CBA jest pokłosiem notatki “Gazety Trybunalskiej” z czerwca br. pt. “Prezydent Piotrkowa zbiedniał. Gazeta Trybunalska analizuje oświadczenia majątkowe”.

Dzisiejszy wniosek jest kolejnym, który trafił do organów ścigania wobec prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Czytaj: > “PILNE! Jest śledztwo wobec prezydenta Piotrkowa i innych urzędników”.

→ (kk)

30.09.2021

• grafika CBA

© materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone; dalsze rozpowszechnianie treści tylko za zgodą wydawcy „Gazety Trybunalskiej”

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 Replies to “Wniosek do CBA w sprawie oświadczeń majątkowych prezydenta Piotrkowa i innych

 1. Niech to CBA zbada przy okazji jak są rozliczane punkty od paliwa tankowanego do limuzyny prezydenckiej, bo wydaje mi się, że może być to rozliczane nieprawidłowo, z działaniem na szkodę miasta …

   1. Punkty zbierane na kartę danej stacji ( w przypadku limuzyny to stacja shell, bo tam widziałam szofera tankującego auto ), gdzie później wybiera się nagrody z katalogu

 2. Gdzie się podziało ponad 200 mln zł, na które zadłużyli wszystkich mieszkańców?
  Wybudowali za nie prywatne domy oraz nabyli inne nieruchomości? Czy zaniżanie wartości tychże nieruchomości to kreatywna księgowość aby 200 mln zł zadłużenia nigdy nie znaleziono?
  Miasta już nie stać na krawężniki i asfalt?

  1. Na farbę do malowania ulic też.
   Na ul. Śląskiej, Wolborskiej i Sulejowskiej od ponad 2 lat nie odmalowano przejść dla pieszych.

   Ale na malowanie hektarów często bezsensownych powierzchni wyłączonych z ruchu pieniądze są!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.