Elita Piotrkowa łamie przepisy covidowe

15 września 2021 r. w piotrkowskim muzeum odbyło się wręczenie Złotej Wieży Trybunalskiej nadanej przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego mgr Elżbiecie Gniewaszewskiej.

Pomimo panujących obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 żadna z obecnych na sali osób nie miała na twarzy maseczki, a także, w wielu przypadkach, nie zachowano przepisowej odległości 1,5 m od innego uczestnika. A zebrała się tam niemal cała elita Piotrkowa Trybunalskiego: wiceprezydent Kacperek, prezes Rżanek, b. poseł Radziszewska, b. marszałek województwa Witaszczyk, radny Czajka, poeta-urzędnik Stawski, opozycjonistka Pingot, dyrektor Jarszak wraz z operatorem kamery Młoczkowskim, a także rodzina laureatki. Na krzesłach usiadły także dzieci.

Tak w Piotrkowie przestrzega się obostrzeń pandemicznych. Foto: piotrkow.pl. Kliknij, aby powiększyć.

Wiedzę tę można zdobyć dzięki prezydentowi miasta Chojniakowi (> link) i jak zawsze niezawodnemu fotografowi Śmigielskiemu z “Dziennika Łódzkiego”, którego 52 zdjęcia zamieszczone pod adresem: https://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/elzbieta-gniewaszewska-odebrala-zlota-wieze-trybunalska/ar/c1-8455349 nie pozostawiają żadnych złudzeń. Oprócz tego zdjęcia, dokumentujące postawę nieodpowiedzialnych ludzi, dostępne są w portalach: “epiotrkow.pl”, “piotrkow.pl”, “piotrkowski24.pl” i in.

Całe to zacne towarzystwo, z gospodarzem Domarańczykiem włącznie, poczuło się tak pewne siebie, że wyparło ze świadomości fakt, iż w kraju nadal obowiązują przepisy zawarte w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Według zapisów zawartych w rządowym dokumencie usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać m.in.:

 • na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),
 • w autobusie, tramwaju i pociągu,
 • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
 • w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej),
 • w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,
 • w kinie i teatrze,
 • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
 • w kościele i szkole, na uczelni
 • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.)

Ponieważ bezmyślność nie zwalnia od odpowiedzialności sprawie tej przyjrzą się organy do tego powołane, a “Gazeta Trybunalska”, jak zawsze, poinformuje o wynikach tego przyglądania.

→ (mb)

4.10.2021

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: “Prezydent Piotrkowa bez ochrony ust i nosa. Jest zawiadomienie do policji i sanepidu”

• czytaj także: “Wieża Trybunalska i … jej upadek”

3 Replies to “Elita Piotrkowa łamie przepisy covidowe

 1. W Piotrkowie nie ma elit. Są tylko niedouczeni, bezmyślni pseudo urzędnicy i pseudo samorządowcy.

 2. Wszyscy już wiedzą, że wirus jest fikcyjny i nie ma sensu się wydurniać że szmatami, a covid to grypa podrasowana medialnie. Jeszcze tylko wy w redakcji tego nie odkryliście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.