PILNE! Facebook, Instagram, TikTok i WhatsApp dotknięte awarią

Użytkownicy w Europie, również w Polsce, USA i innych krajach nie mogą korzystać z popularnych serwisów, które dziś o godz. 17. czasu polskiego przestały działać.

Facebook przyznał, że występują „problemy z dostępem do naszych aplikacji” po tym, jak jego sieć usług, w tym Instagram i WhatsApp, została dotknięta awarią w wielu krajach na świecie.

We wpisie na blogu serwisu Downdetector napisano, że awaria ma charakter światowy. „Facebook przeżywa obecnie rzadko spotykaną globalną awarię, która sparaliżowała  Facebooka, Instagrama, WhatsAppa i Messengera. Facebook nie powiedział jeszcze, co spowodowało awarię, ale od 17:30 widzieliśmy ponad 5,6 miliona zgłoszeń dotyczących problemów z usługami firmy z całego świata”.

Z danych zamieszczonych na stronie Downdetector wynika, że ​​prawie 50 000 osób zgłosiło awarie na Facebooku . Większość skarg dotyczyła problemów ze stroną internetową (72%), podczas gdy inne wskazywały na problemy z połączeniem z serwerem i aplikacją. Ponad 60 000 narzekało na WhatsApp; 43% zgłosiło problemy z samą aplikacją, 28% wskazało na połączenie z serwerem, a 28% na wysyłanie wiadomości.

Ponad 30 000 użytkowników Instagrama również miało podobne skargi, z czego 51% dotyczyło aplikacji, 26% połączenia z serwerem, a 23% powołało się na stronę internetową.

Na Twitterze rzecznik Facebooka Andy Stone nalisał: „Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy ludzie mają problemy z dostępem do naszych aplikacji i produktów. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem normalności i przepraszamy za wszelkie niedogodności”.

Witryna Instagram wyświetlała komunikat o błędzie serwera 5xx , podczas gdy witryna Facebook informowała użytkowników: „Przepraszamy, coś poszło nie tak ”.

Dzisiejsza awaria jest pierwszym poważnym incydentem dla Facebooka od 2019 roku, kiedy to doznał serii awarii, w tym 13 marca, kiedy niektórzy użytkownicy na całym świecie nie mogli uzyskać dostępu do Facebooka, Instagrama i WhatsApp przez ponad 24 godziny.

W chwili pisania tego tekstu (godzina 21:50) pełna sprawność Facebooka w Polsce nie została przywrócona.

→ (kk)

4.10.2021

• foto: pixabay. com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.