Prezydent Duda wraz z żoną sadzili drzewa

Prezydent Andrzej Duda wraz z żoną Agatą dołączyli dziś do akcji sadzenia drzew na terenie Nadleśnictwa Piotrków (woj. łódzkie). Akcja zorganizowana została z inicjatywy prezydenta przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. Dzięki tegorocznej akcji w Polsce posadzonych zostanie nawet milion nowych drzew.

“Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich” – czytamy na stronie “prezydent.pl”.

Para prezydencka zaprasza do udziału w III edycji ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY. Foto: KPRP. Kliknij, aby powiększyć.

“Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa”.

Przy okazji pobytu w powiecie piotrkowskim para prezydencka odwiedziła Leśny Ośrodek Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole, gdzie zapoznała się z działalnością osady leśnej.

Akcja została oznaczona hashtagiem #sadziMY.

→ (kk)

1.10.2021

• na zdjęciu: prezydent Duda i wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, foto: @MKiS_GOV_PL

• żródło: KPRP / twitter

 

2 Replies to “Prezydent Duda wraz z żoną sadzili drzewa

  1. A ja spytam pana Dudę, co się stało z drzewami, które wcześniej tam rosły?
    To co się dzieje z polskimi lasami najlepiej widać lecąc samolotem. Widać ogromne połacia poręby. Po cichu realizują ustawę ,,Just 447″.
    Jak to mówił Stonoga ,,Będzie was PiS dymał, jak was Platforma nie dymała”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.