70. urodziny Jacka “Bielasa” Bieleńskiego

16 listopada 2021 r. Jacek “Bielas” Bieleński skończył 70 lat. Z tej okazji w sobotę, 20 listopada, w klubie “Dom” w Łodzi odbył się jego urodzinowy benefis zatytułowany “Pierwsza kosa”.

Publiczność licznie wypełniła wnętrze klubu by posłuchać przyjaciół i współpracowników muzyka, wśród których znalazła się cała plejada polskiej alternatywy: Włodzimierz Andrzej „Kinior” Kiniorski, Karolina Karla Kurek, Dariusz “Brzóska” Brzóskiewicz, Bajzel, Balon i FREE WAY, Tymon Tymański Trio, Przemek Greger “Garage” i in. Prowadzenie przypadło Zorakowi i Vito.

Swój występ zapowiedział także Marek Dyjak, ale zmogła go choroba i do Łodzi nie przyjechał. Z tego samego powodu nie pojawił się jubilat, który, według zapewnień konferansjerów, miał oglądać całość za pośrednictwem transmisji internetowej.

Wydarzenie, choć wypełnione energetyczną muzyką, anegdotami, miłymi słowami kierowanymi pod adresem “Bielasa” pozostawiło jednak znaczny niedosyt szczególnie dla osób, które pamiętały choćby benefisy organizowane w Krakowskim Teatrze Scena STU. Wydaje się, że urodziny człowieka, który odcisnął wyraźny ślad na mapie kulturalnej Łodzi powinny mieć zdecydowanie bardziej uroczysty charakter.

→ (mb)

23.11.2021

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.