Piotrków. Dzień Edukacji Narodowej. Pupile nagrodzeni

14 października 2021 r. urzędujący prezydent Piotrkowa mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, zaprosił swoich kolegów i koleżanki z piotrkowskich szkół i przedszkoli na dziedziniec Miejskiego Ośrodka Kultury.

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej okazał się być miły dla 50 pedagogów i 36 pracowników administracji, którzy otrzymali od magistra inżyniera czerwony kwiat, dyplom i 2500 zł brutto za “trud i wysiłek, wkładany w edukację dzieci i młodzieży”.

W tym roku, z niewiadomych powodów, spotkanie z nauczycielami nie odbyło się w komnatach zamku królewskiego, tylko na podwórku. O wydarzeniu poinformowała magistracka witryna “piotrkow.pl” (> link) i sprzyjające Chojniakowi prywatne media, jednak w żadnym z tych miejsc, również z niewiadomych powodów, nie podano nazwisk nagrodzonych nauczycieli.

Tę lukę wypełnia “Gazeta Trybunalska”. Oto zestawienie docenionych przez urząd miasta osób.

Kliknij, aby powiększyć.

Przy okazji informujemy, że troje pupili Chojniaka, czyli: Edyta Wiernicka (“Budowlanka”), Zbigniew Włodarczyk (podstawówka nr 8), Bogusław Łukaszewski (TPS) w latach 2010-2021 nagrody otrzymali odpowiednio: 4 razy, 5 razy, 2 razy.

W zespole ds. nagród i odznaczeń zasiadali:

1. Radosław Kaczmarek – kierownik referatu edukacji – przedstawiciel prezydenta;

2. Monika Skulska-Szal – inspektor w referacie edukacji – przedstawiciel prezydenta;

3. Gabriela Bujakowska – inspektor w referacie edukacji – przedstawiciel prezydenta;

4. Ewa Ziółkowska – prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego;

5. Aneta Grudzień – wiceprzewodnicząca Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.

Środki przeznaczone na nagrody pochodziły z budżetu miasta. Ostateczną decyzję o ich przyznaniu podejmował prezydent miasta, nie były to nagrody obligatoryjne.

→ K. Kozielski

12.11.2021

• zdjęcie tytułowe: od lewej wiceprezydent Kacperek czujnym okiem sprawdza, czy nikt się nie uśmiecha, radny Czajka nie zdołał ukryć uśmiechu, zawstydzony prezydent Chojniak, patrząc w dół, ściska rękę dyrektora Włodarczyka. Foto: “piotrkow.pl”

 

10 Replies to “Piotrków. Dzień Edukacji Narodowej. Pupile nagrodzeni

 1. Znamienne, że w składzie Wysokiej Komisji nie ma przedstawiciela Kuratorium Oświaty, które podobno sprawuje nadzór pedagogiczny nad pracą szkół…

 2. To Redaktor nie wie, że trzeba klepać swoich po plecach? Jak poklepania nie będzie to jeszcze Zbigniewowi smutno będzie a przecież tego nikt by nie chciał.

 3. Na uwagę zasługuje fakt, że większość dyrektorów placówek oświatowych w Piotrkowie kiedyś kandydowali do rady miasta z listy prezydenckiej do rady miejskiej. To jest klucz. Poprosimy o takie zestawienie pana redaktora.

  1. A jedna pani dyrektor w ZSP nr 2 została dyrektorem wbrew przepisom. Pamiętam był kilka lat temu artykuł w “Dzienniku Łódzkim”, że p.o. dyrektora może zostać jedynie nauczyciel z danej szkoły, czego ta pani nie spełniała. Po bodajże 2 latach p.o. Chojniak mianował ją dyrektorem.

   1. Mąż tej pani dyrektorki z ZSP nr 2 został wizytatorem Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim, też wbrew przepisom.

    Wyniki naboru (osoby):
    Data publikacji wyniku: 15-02-2021 r.
    Wybrany kandydat: …. zam. Piotrków Trybunalski

  2. Zastanawia mnie, dlaczego ogromna wiekszosc Polakow, mimo nawet duzych osiagniec zawodowych w swoich profesjach, nigdy nie bedzie brana pod uwage przy wreczaniu medali, odznaczen lub nagrod panstwowych. Jest kilka grup zawodowych, ktore maja szeroki dostep do orderow i ciagle czytamy o wreczanych im nagrodach lub krzyzach zaslugi roznego koloru. Ciekawi mnie dlaczego tak jest i czy mozna poznac mechanizm tym rzadzacy.

 4. Poziom nauczania w piotrkowskich szkołach – fatalny.
  Bez korepetycji, dziecku trudno będzie skończyć nawet szkołę zawodową. Do tego cały poprzedni rok szkolny za pomocą nauki zdalnej.
  Podsumowując: Najgorszy i najdroższy system edukacji na świecie, przy coraz bardziej rosnącym niżu demograficznym. Ekonomia po Piotrkowsku ma się bardzo dobrze, Ekipa Chojniaka już ostrzy niehigieniczne pazury do powiększenia spirali kredytowej.
  Cwane lisy a mieszkańcy kozły ofiarne. Aż sie prosi przytoczyć przy tym bajkę Mickiewicza ,,Lis i kozioł”

 5. Szanowna Redakcjo
  Proszę sprawdzić, bo prawdopodobnie Edyta Wiernicka (“Budowlanka”) nagrodę otrzymała 4 razy w latach 2015 – 2021 .

 6. Jak patrzę na to zestawienie to większość to są dyrektorzy – zatem stawiam pytanie, jakie to zasługi w edukacji mają obdarowani?
  Może wystąpicie Państwo o taką informację, jakie były kryteria oceny zasług, ilu było “nominowanych”? itp.?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.