Jubileusz Radia Łódź. Śmietanka towarzyska łamie przepisy covidowe

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi informuje: policjanci od samego początku walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Każdego dnia kontrolują tysiące osób objętych kwarantanną. Podczas codziennej służby sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących przepisów.

W notatce zamieszczonej na internetowej stronie KWP czytamy także:

W piątek i sobotę 10 i 11 grudnia 2021 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci interweniowali 2671 razy wobec osób nie przestrzegających obostrzeń. Pouczyli 1563 osoby, a 1047 ukarali mandatami. Skierowali 61 wniosków do sądu o ukaranie.

Komunikat kończy się zapewnieniem:

Walcząc o bezpieczeństwo sanitarne mieszkańców, policjanci nie mogą być pobłażliwi. W krytycznej dla całego narodu chwili nie ma miejsca na tolerancję wobec osób lekceważących przepisy prawa. Dlatego policjanci będą reagowali z całą stanowczością na wszelkie naruszenia przepisów sanitarnych.

Wieczorem, 26 listopada 2021 r.,  Filharmonia Łódzka wypełniła się znamienitymi gośćmi, wśród których znaleźli się prominentni działacze Prawa i Sprawiedliwości, samorządowcy, kierownictwo rozgłośni i in., przybyłymi na galę z okazji jubileuszu 90-lecia istnienia Radia Łódź. W programie, oprócz koncertu, znalazło się także otwarcie okolicznościowej wystawy.

Stacja w materiale pt. “Gala 90-lecia Radia Łódź – jubileuszowy koncert w Filharmonii Łódzkiej [ZDJĘCIA, WIDEO]”, dostępnym pod adresem: https://www.radiolodz.pl/posts/74882-90-lat-radia-lodz-juz-jutro-jubileuszowy-koncert-jak-przebiegaja-przygotowania przedstawiła obszerną fotorelację.

Przeglądając galerię łatwo dostrzec, że wiele osób, widocznych na zdjęciach, nie zastosowało się do obowiązujących w kraju przepisów antycovidowych i prezentowało swoje wdzięki bez osłony nosa i ust oraz zachowania bezpiecznej odległości od innych uczestników. I nie chodzi tu o ludzi występujących na scenie.

Nie dość tego, organizatorzy nie zadbali, aby podczas koncertu publiczność całkowicie stosowała się do rządowych nakazów.

Na zdjęciu dokumentującym wydarzenie nietrudno zauważyć twarze nieosłonięte maseczkami. Źródło / screen: Radio Łódź. Kliknij, aby powiększyć.

Uśmiechnięte twarze, nieosłonięte maseczką, należą między innymi do: wojewody łódzkiego Bocheńskiego, posłanki PiS Lichockiej, posła PiS Telusa, prezesa Radia Łódź Paluszkiewicza, redaktor naczelnej radia Lasoty, wykładowcy akademickiego Adamczyka, członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Kołodziejskiego i kilkudziesięciu innych osób.

Od lewej: wojewoda Bocheński, redaktor Lasota, posłanka Lichocka, prezes Paluszkiewicz. Źródło / screen: Radio Łódź. Kliknij, aby powiększyć.

Komentarz

Komentarza nie będzie, gdyż musiałby być on mocno niecenzuralny, a tego chcemy uniknąć mając na uwadze fakt, że sprawa dotyczy socjety, a więc jednostek nad wyraz kulturalnych, wykształconych, prawych i odpowiedzialnych.

Wojewódzka śmietanka towarzyska nie powinna czuć się osamotniona. “Gazeta Trybunalska” wcześniej opisała postawę nie tylko prezydenta Piotrkowa Chojniaka (> “Prezydent Piotrkowa bez ochrony ust i nosa. Jest zawiadomienie do policji i sanepidu”), ale także gminnego establishmentu (> “Elita Piotrkowa łamie przepisy covidowe”).

Niniejsza publikacja przysporzy jedynie pracy funkcjonariuszom policji, którzy, jak wspomniano wyżej, nie mogą być przecież pobłażliwi na wszelkie naruszenia przepisów sanitarnych.

→ Mariusz Baryła

14.12.2021

• zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com

• źródło: Radio Łódź

• czytaj także: > “Ciąg dalszy “afery pokojowej” w Radiu Łódź”

• więcej o interwencjach “Gazety Trybunalskiej: > tutaj

© materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy „Gazety Trybunalskiej”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.