Od 15 grudnia 2021 r. nowe obostrzenia w Polsce

Plany Ministerstwa Zdrowia: od 1 marca 2022 r. obowiązkowe szczepienia pracowników służby zdrowia, nauczycieli i służb mundurowych. Oprócz tego od 15 grudnia nowe obostrzenia.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił na dzisiejszej konferencji prasowej, że od 1 marca trzy grupy zawodowe będą musiały się zaszczepić. To nauczyciele, medycy i służby mundurowe.

Oprócz tego w dniach 20.12-23.12 i w okolicach Święta Trzech Króli w szkołach odbywać się będzie będzie nauka zdalna, która zakończy się 9.01. 10 stycznia nastąpi powrót do stacjonarnego trybu.

Od 15 grudnia 2021 r. rząd wprowadza:

–  limit 75 procent obłożenia w w transporcie zbiorowym;

– limit 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę;

– obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na Covid-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy;

– obniżenie limitów do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych; zwiększenie tego limitu może być tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę;

– zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia; 31 grudnia i 1 stycznia ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do maksymalnie 100 osób, z wyłączeniem osób zaszczepionych.

→ (kk)

7.12.2021

• foto: pixabay.com

• czytaj także: > “Nowe obostrzenia od 1 grudnia. Restauracje, sklepy, hotele, kina i in.”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.