Wyrok w sprawie starosty piotrkowskiego. 25,5 tys. zł za wypadek z udziałem motocyklisty

7 października 2021 r. przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim VII Wydział Karny zapadł wyrok w sprawie starosty piotrkowskiego Piotra W. oskarżonego o nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.

Na początku sierpnia 2021 r. “Gazeta Trybunalska” udostępniła akt oskarżenia (zobacz: > “Starosta piotrkowski sprawcą wypadku. Publikujemy akt oskarżenia”). Dziś oddajemy do publicznej wiadomości treść wyroku.

Przewodniczącym składu orzekającego był SSR Rejonowego w Piotrkowie Rafał Nalepa, który wcześniej wsławił się szokującym wyrokiem za rozjechanie ze skutkiem śmiertelnym pieszego. Sprawcą był pracownik firmy pogrzebowej należącej do męża sędzi Anny Gąsior-Majchrowskiej. Pisaliśmy o tym w artykule “Sąd wycenił życie człowieka na 7 tys. złotych”.

Tym razem Nalepa warunkowo umorzył postępowanie wobec starosty na okres próby 1 roku. Piotr W. za spowodowanie wypadku nie poniósł żadnej kary, nie ukarano go nawet symboliczną grzywną (!). Nadal, bez przeszkód, będzie mógł pełnić swoje obowiązki. Łączne koszty procesowe jakie poniesie to 25,5 tys. zł, co po niedawnej podwyżce jego uposażenia do 19,5 tys. zł oznacza, że będzie musiał na nie pracować 1,3 miesiąca.

Nie wiemy, czy obrażenia, jakich doznał motocyklista pozwoliły wrócić mu do codziennego funkcjonowania. Jeśli nasi czytelnicy dysponują taką wiedzę – prosimy o komentarz.

Kliknij, aby powiększyć.

Uzasadnienie nie zostało sporządzone, co sugeruje, że żadna ze stron nie zamierza składać apelacji.

→ (mb)

15.12.2021

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• więcej artykułów z cyklu “sprawiedliwość po piotrkowsku”: > tutaj

© materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy „Gazety Trybunalskiej”.

 

One Reply to “Wyrok w sprawie starosty piotrkowskiego. 25,5 tys. zł za wypadek z udziałem motocyklisty”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.