36 665 zakażeń koronawirusem. Nowy rekord dobowy w Polsce

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował dziś, że minionej doby potwierdzono w kraju 36 665 zakażeń koronawirusem, 248 zgonów i 1390 przypadków Omikronu.

36 665 to bardzo wysoki wynik w porównaniu do ubiegłego tygodnia, to także jest dość duży skok, bo o 128 procent – powiedział Kraska.

Jak dodał, z prognoz MZ wynika, że następne dni także będą z bardzo wysokimi wynikami. To oczywiście bardzo nas niepokoi, bo będzie się to przekładało na liczbę hospitalizowanych osób – podkreślił.

Na tę chwilę obserwujemy jeszcze jednak spadek zajętych łóżek – dziś to ponad 13,5 tys. łóżek zajętych przez pacjentów z covidem – zauważył, dodając, że następne dni to będzie odwrócenie trendu.

Poinformował, że potwierdzono 1390 przypadków Omikronu. Ok. 30 proc. w naszym kraju to już ten wariant (…). W ciągu najbliższych kilkunastu dni ten wariant całkowicie wyprze wariant delta” – powiedział Kraska.

Kraska poinformował również o śmierci 248 osób z COVID-19.

→ (kk) / PAP / MZ

21.01.2021

• foto: pixabay.com

• więcej o koronawirusie: > tutaj

 

One Reply to “36 665 zakażeń koronawirusem. Nowy rekord dobowy w Polsce”

  1. Wspomni pan redaktor coś o komisji zdrowia ds. wirusa ?? Bo zdaje się, że nie tylko prof, Christian Perone miał rację…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.