Piotrków. Urząd miasta – wydatki na propagandę w lokalnych mediach

Prezydent Piotrkowa mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, od chwili objęcia urzędu wielkie znaczenie przywiązuje do wizerunku medialnego magistratu i swojego. Za wydatki  płaci urząd miasta.

Chojniak nie ma zwyczaju spotykania się z mieszkańcami Piotrkowa na otwartych, publicznych konferencjach, jak regularnie czyni to choćby prezydent Tomaszowa. Komunikuje się w sposób jednostronny za pośrednictwem mediów elektronicznych i papierowych.

O paśmie nieustających sukcesów prezydenta w administrowaniu 70-tysięcznym miastem informuje magistracka strona “piotrkow.pl”, redagowana przez biuro prasowe, samorządowa telewizja, rocznik “Nasz Piotrków”, a także media prywatne z najbardziej aktywnym środkami masowej komunikacji należącymi do T. Stachaczyka: portal “epiotrkow.pl”, radio Strefa FM i periodyk “Tydzień Trybunalski”, o których interesy dba podmiot pod nazwą “Eltom”.

Jakie to kwoty?

Wydatki ponoszone przez samorząd uległy w ostatnich dwóch latach znacznej redukcji, co wynika z faktu, że miasto uważniej analizuje koszty. I tak, w 2018 r. lokalny rynek medialny pochłonął ok. 100 tys. zł, ale już w pandemicznym 2020 r. była to kwota ok. 4 tys. zł.

Szczegółowe zestawienie prezentuje się następująco:

Kliknij, aby powiększyć.

→ (mb)

27.01.2022

• grafika: UM / GT

•  Więcej o “Na tropie pieniędzy” > tutaj

• czytaj także: > “Kto finansuje radio Strefa FM, czyli warto dobrze żyć z byłym konfidentem”

 

5 Replies to “Piotrków. Urząd miasta – wydatki na propagandę w lokalnych mediach

    1. Może to ktoś streścić ?? Zrozumiałam, że brakuje precyzyjnych danych jak data i godzina złożenia ofert na przetargach, brak faktury z MOK-u za 2 programy oraz końcowe zalecenia żeby ustalić zakres obowiązków osoby rzecznika , kierownika biura prasowego , który zarabia chyba więcej niż średnia krajowa ?

  1. Czy koszty te obejmują podwózkę pod siedzibę lokalnego radio, limuzyną z szoferem ?

  2. Na epiotrków każdy komentarz sugerujący ustawkę jest wycinany, a jak inaczej może być skoro aż lepki od wazeliny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.