Prezydent Piotrkowa Chojniak stanie przed sądem

Urzędujący prezydent Piotrkowa Trybunalskiego mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, stanie za tydzień przed Sądem Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim.

20 stycznia 2022 r. na godzinę 9:15 zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim II Wydział Karny w sprawie Krzysztofa Chojniaka, prezydenta miasta, obwinionego z art. 116 par. 1 a:

Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Rozprawa jest konsekwencją artykułu “Gazety Trybunalskiej” pt. “Prezydent Piotrkowa bez ochrony ust i nosa. Jest zawiadomienie do policji i sanepidu”, który ukazał się 26 lutego 2021 r.

Chojniak nie jest jedyną osobą “ze świecznika”, której zachowanie, w kontekście przestrzegania przepisów sanitarnych, może budzić wątpliwości. “Gazeta Trybunalska” w minionych miesiącach pisała także o: radnym Janiku (> link), urzędnikach i celebrytach z Piotrkowa (> link), urzędnikach i celebrytach z Łodzi (> link). We wszystkich przypadkach są prowadzone czynności policyjne.

W przypadku Janika będą kolejne postępowania, ponieważ gminny przedstawiciel Prawa I Sprawiedliwości jest oporny w przestrzeganiu rządowych przepisów.

→ (kk)

12.01.2022

• foto: piotrkow.pl

 

2 Replies to “Prezydent Piotrkowa Chojniak stanie przed sądem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.