Już wkrótce nowy wygląd policyjnych radiowozów

Podczas drugiego dnia targów Polsecure 2022 w Kielcach, tj. 28 kwietnia 2022 roku, odbędzie się prezentacja nowego oznakowania radiowozów polskiej policji.

2 lutego 2022 roku weszło w życie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 stycznia 2022 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

Radykalne zmiany w oznakowaniu i uprzywilejowaniu samochodów Policji uzasadnione są lepszą widocznością, która ma przełożyć się na zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy oraz innych użytkowników dróg. Stąd zmiana trzech kluczowych elementów pojazdów policyjnych:

– ostrzegawczych sygnałów błyskowych będzie trzy razy więcej – zamiast 10 lamp LED każdy radiowóz dostanie ich aż 30;

– zmieni się wzór oznakowania i zostaną wprowadzone dodatkowe elementy odblaskowe. Na aucie będzie można umieszczać dodatkowe elementy odblaskowe w postaci pasów barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej. Analogiczne rozwiązania dotyczyć będą również policyjnych motocykli;

– braku określenia barwy i tła dla napisu świetlnego POLICJA.

Zmiana wyglądu radiowozów jest podyktowana przede wszystkim dążeniem do ich jak najlepszej widoczności. Nowe oznakowanie ma być wprowadzane stopniowo zarówno w nowych pojazdach, dopuszczanych do służby, jak i w tych już użytkowanych, które przejdą modernizację.

→ (kk)

25.04.2022

• foto: policja.pl

• źródło: KGP

 

2 Replies to “Już wkrótce nowy wygląd policyjnych radiowozów

  1. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że Polska należy do City of London Corporation?
    Tylko co z terminatorami wewnątrz tych blaszanych puszek? Do tych z Londynu brakuje każdemu co najmniej całej kariery zawodowej.

  2. Policja powinna zajmować się łapaniem pedofilów, morderców i bandytów a nie kupywaniem nowych samochodów kiedy stare nadaj jeżdżą. To jest korupcja i marnotrawstwo pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.