Nie będzie kaplicy w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie, ani nawet krzyży na ścianach

W Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim ma powstać kaplica, a sale rozpraw zostaną uzupełnione o krzyż i katechizm – taką informację “Gazeta Trybunalska” otrzymała z trzech niezależnych źródeł, w tym od pracownika administracyjnego sądu.

Zmiany mają być związane z faktem objęcia od dnia 19 grudnia 2021 r. stanowiska prezesa sądu przez SSR Bartłomieja Szkudlarka, mieszkańca Łodzi, ultrakatolika, który wraz z żoną lekarką, jest bardzo mocno zaangażowany w działalność wspólnoty religijnej “Mocni w duchu”. Do niedawna, będąc jeszcze przewodniczącym wydziału cywilnego w piotrkowskim sądzie, piastował funkcję lidera wspólnoty.

Warszawa, 3 września 2016 r. Sędzia Szkudlarek podczas wystąpienia na kongresie sędziów. Foto / źródło: youtube.com. Kliknij, aby powiększyć.

W związku z tym w połowie kwietnia “Gazeta Trybunalska” zwróciła się do nowego prezesa z pytaniami:

Czy prawdą jest, że od 1 czerwca 2022 r. w salach rozpraw Sądu Rejonowego w Piotrkowie mają pojawić się poświęcone krzyże umocowane obok godła państwowego nad stołem sędziowskim?

Czy prawdą jest, że od 1 czerwca 2022 r. w salach rozpraw Sądu Rejonowego w Piotrkowie na stołach przynależnych pozwanym i oskarżonym po dwa egzemplarze katechizmu?

Czy prawdą jest, że rozważana jest budowa w Sądzie Rejonowym kaplicy katolickiej,
w której od 1 stycznia 2023 r. posługę mają pełnić duchowni z klasztoru o.o. bernardynów?

Kilka dni później okazało się, że takie zmiany nie są planowane.

Więcej o prezesie Szkudlarku wkrótce na stronach “GT”.

→ K. Kozielski

27.04.2022

• foto: Zbigniew Rutkowski / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > “Nepotyzm w piotrkowskich sądach i co dalej?”

© materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone; dalsze rozpowszechnianie treści tylko za zgodą wydawcy „Gazety Trybunalskiej”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.