AKS na topie. Sztanderski i Bernatek ze srebrnymi medalami mistrzostw Polski w zapasach

Marcin Sztanderski i Mateusz Bernatek wywalczyli srebrne medale mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w weekend w Radomiu.

Mateusz Bernatek swój pierwszy w karierze start w mistrzostwach Polski w kategorii 72 kg rozpoczął od wygranej przed czasem z Marcelem Kaczmarkiem, a następnie pokonał 3:1 Ihora Zaharczuka i Kamila Czarneckiego. Niestety, w sobotę nie był w pełni dysponowany i czuł się na tyle źle, że musiał zrezygnować z udziału w finałowym pojedynku. W Radomiu wywalczył srebro, a razem ma na koncie już siedem krążków mistrzostw Polski seniorów.

Swój pierwszy w karierze medal na najważniejszych krajowych zawodach zdobył z kolei Marcin Sztanderski startujący w wadze 67 kg. Piotrkowski zawodnik wysoko wygrał dwa pierwsze pojedynki, ale w finale, mimo ambitnej postawy, przegrał 2:3. Srebrny krążek mistrzostw Polski to jak dotąd jego najlepszy w wynik w karierze. Warto dodać, że blisko medalu w tej samej kategorii był Kacper Gajda, który zajął w Radomiu piątą lokatę.

Michał Jaworski, wiceprezes Atletycznego Klubu Sportowego, komentując dokonania zawodników powiedział:

Medale mistrzostw Polski, niezależnie od koloru, mają wartość samą w sobie, ale tym razem warto zwrócić uwagę na szerszą perspektywę. Dla Mateusza każda stoczona w sobotę walka wiązała się z ogromnym wysiłkiem, a w takiej sytuacji to srebro ma podwójne znaczenie. W przypadku Marcina tytuł wicemistrza Polski potwierdza jego wielkie możliwości i jest kolejnym ważnym krokiem w zapaśniczej karierze.

→ AKS / (kk)

16.05.2022

• foto: AKS Piotrków

• więcej o zapaśnikach z Piotrkowa: > tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.