Kolejna celebrytka skazana za jazdę po pijanemu. Tym razem to Dominika K. – żona Ryszarda Kalisza

Rok i osiem miesięcy prac społecznych – taki wyrok w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza usłyszała Dominika K., z zawodu adwokat, żona polityka SLD Ryszarda Kalisza oskarżona o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu  i narażenie znajdującego się w pojeździe dziecka.

Oprócz ograniczenia wolności, polegającego na wykonywaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin w stosunku miesięcznym i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 6 lat, wliczając czas od zatrzymania prawa jazdy 15 lutego 2019 r. żona Kalisza musi również wpłacić 15 tys. zł na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej.

W uzasadnieniu wyroku SSR Ewa Soczyńska-Baran stwierdziła, że mimo stanu nietrzeźwości – czyli 2,5 promila – Dominika K. nie tylko zdecydowała się na kierowanie samochodem, ale i odebrała swoje dziecko z przedszkola. Następnie woziła je swoim samochodem w charakterze pasażera. 3-letnie dziecko jest całkowicie zależne od swoich rodziców. Dziecko znalazło się w sytuacji bezpośredniego niebezpieczeństwa. Co do tego sąd nie miał żadnych wątpliwości – podkreśliła przewodnicząca składu orzekającego.

Wyrok nie jest prawomocny. Stronom przysługuje prawo odwołania się do sądu II instancji.

→ (kk)

20.05.2022

• foto / źródło: youtube.com

• źródło: PAP

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.