Ludzie listy piszą… Czy prezydent Piotrkowa dorabiał przy transporcie darów?

List, który nadszedł do redakcji “Gazety Trybunalskiej”, dotyczył prezydenta Piotrkowa mgr inż. Krzysztofa Chojniaka, z zawodu nauczyciela, i bardzo nas rozbawił, choć również nieco zasmucił.

Czytelnik p. Janusz G. pisze w nim:

Czy redakcja może ustalić, ile zarobił Krzysztof Ch. za noszenie łózek i materacy 30 marca z busa do sali gimnastycznej ZSP nr 3? (…)

List był obszerniejszy, ale nie cytujemy go w całości, gdyż zawiera przemyślenia p. Janusza na temat prezydenta Piotrkowa i jego sytuacji materialnej, wzmocnione epitetami, których nie wypada publicznie rozpowszechniać.

O co chodzi?

30 marca br. samorządowy portal “piotrkow.pl” opublikował informację prasową zatytułowaną “Łóżka z Vienne dla uchodźców”, z której wynika, że władze francuskiego miasta Vienne, zaprzyjaźnione z władzami Piotrkowa, przekazały 100 łóżek polowych, koce, kołdry, żywność i zabawki jako wyposażenie tymczasowych miejscy zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy.

Przedmioty przywieziono samochodem dostawczym, a w jego rozładowaniu uczestniczył m. in. Chojniak, co zostało utrwalone na dołączonych do notatki fotografiach.

Prezydent Piotrkowa Chojniak, pierwszy z prawej podczas transportu łóżek. Kliknij, aby powiększyć.

Za pieniądze, czy społecznie?

Czy za wykonaną pracę Chojniak otrzymał wynagrodzenie zapytaliśmy u źródła, czyli w urzędzie miasta, przy okazji zaciekawiło nas, czy w związku z tym powstały dodatkowe koszty?

Kliknij, aby powiększyć.

Odpowiedzi udzielił niezawodny kierownik Cienkowski

Wkrótce nadeszło pismo z urzędu, które, w naszej ocenie, nie pozostawia żadnych wątpliwości:

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

Podsumowanie

Należy pochwalić gospodarza Piotrkowa, że mimo natłoku obowiązków znalazł czas na pracę fizyczną i nie domagał się za nią wynagrodzenia.  Mamy nadzieję, że zaangażuje się także w cykliczne oczyszczanie ławki, o której “Gazeta Trybunalska” pisze od wielu lat (“Piotrków. Obsrana ławka. Niekończąca się historia”).

Choć z drugiej strony, czasy są ciężkie, i gdyby Chojniak wystawił rachunek na 50 zł nie mielibyśmy nic przeciwko temu. Doświadczenie wskazuje, że za mniej skomplikowane prace płacono zaprzyjaźnionym osobom dużo wyższe kwoty (zobacz: > “Gumulec: Oświadczam, że JESTEM ARTYSTĄ”).

→ (mb)

20.05.2022

• foto / źródło: piotrkow.pl

• więcej o interwencjach “GT”: > tutaj

 

2 Replies to “Ludzie listy piszą… Czy prezydent Piotrkowa dorabiał przy transporcie darów?

  1. Co konkretnie było na ten obiad za 300zł i dla ilu osób ?

    Jak widzę takie ogólniki , typu usługa gastronomiczna to mnie skręca- masło maślane

  2. Przy okazji dobrze się stało, że Chojniak przeszedł na dietę żony. A może po prostu faraon zamienił się miejscami i kalorie lecą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.