Piotrków. Technikum TEB Edukacja i V LO w rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+

Fundacja GrowSPACE przygotowała II edycję Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. W kategorii TOP 10 województwa łódzkiego Technikum TEB Edukacja z Piotrkow Trybunalskiego zajęło siódme miejsce. To wielki sukces szkoły, która działa w mieście zawierzonym przez władze samorządowe Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Wyróżnione Technikum jest szkołą prywatną należącą do spółki TEB Edukacja, która posiada placówki w 45 miastach w Polsce. Kompletna lista 10 jednostek przyjaznych uczniom o innej orientacji seksualnej przedstawia się następująco:

Kliknij, aby powiększyć.

Organizatorzy ankiety tak piszą o swoim projekcie:

Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ to nie jest zwykłe badanie społeczne. To narzędzie, dzięki któremu trafisz do bezpiecznej, otwartej i tolerancyjnej szkoły średniej!

Dzięki odpowiedziom osób uczniowskich z całej Polski, w 2022 roku już po raz drugi poznamy najbardziej otwarte na różnorodność szkoły w całym kraju. Wyniki zostaną przedstawione w formie Mapy Równości, obejmującej cały kraj i pokaże szkoły przyjazne młodzieży LGBTQ+.

W zestawieniu 36. szkół z Piotrowa zieloną gwiazdką – szkoły przyjaznej – oznaczono placówkę publiczną: V Liceum Ogólnokształcące im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 przy ul. Roosevelta 1, którego dyrektorem jest Bogusław Łukaszewski.

Źródło: lgbtplusme.com. Kliknij, aby powiększyć.

Podobnie jak w przypadku rankingu ogólnopolskiego, zestawienie nie jest w żaden sposób miarodajne, ponieważ nie obejmuje wszystkich placówek, jedynie te, których uczniowie nadesłali wypełnione ankiety.

Mimo to cieszy, że w mieście rządzonym przez bigotów, moralne karły i faryzeuszy przynajmniej dwie szkoły zyskały uznanie, jako przyjazne i otwarte dla wszystkich uczniów.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem pt: “Ranking szkół przyjaznych LGBTQ+ w 2022 roku. Najwyżej notowane liceum z Poznania”.

→ (kk)

18.05.2022

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• źródło: LGBTplusMe.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.