Ranking szkół przyjaznych LGBTQ+ w 2022 roku. Najwyżej notowane liceum z Poznania

Najbardziej przyjazną szkołą średnią dla uczniów LGBT okazało się XXXVIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu-Jeżycach.

Kolejne miejsca zajęły: Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewski w Lublinie, Liceum Ogólnokształcące “Collegium Gedanense” w Gdańsku, “Bednarska” I Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Międzynarodowymi Im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhji w Warszawie i Wielokulturowe Liceum Humanistyczne Im. Jacka Kuronia w Warszawie.

Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+ to projekt zainicjowany przez warszawskiego aktywistę, Dominika Kuca, w 2018 roku – czytamy w witrynie “LGBTplusMe.com” – Obecnie Ranking i mapa szkół przyjaznych młodzieży LGBTQ+ działa na platformie, której operatorem jest Fundacja GrowSPACE, a fundatorem – Forbidden Colours we współpracy z Regionem Stołecznym Brukseli.

Klasyfikacja umożliwia młodzieży wybór przyjaznej, bezpiecznej i otwartej szkoły średniej. Ambicją twórców jest objęcie rankingiem całej Europy.

Oprócz listy ogólnopolskiej pod adresem: > https://lgbtplusme.com/pl/ranking/pl przygotowano również listy wojewódzkie.

Ponieważ projekt jest nieustannie rozwijany, obecne zestawienie nie jest w żaden sposób miarodajne, ponieważ nie obejmuje wszystkich placówek, jedynie te, które nadesłały wypełnione ankiety. Dowodem na to jest mapa Warszawy z naniesionymi szkołami.

Źródło: lgbtplusme.com. Kliknij, aby powiększyć.

→ (kk)

18.05.2022

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• źródło: LGBTplusMe.com

• czytaj także: > “Piotrków. Technikum TEB Edukacja i V LO w rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.