Nowe niemieckie zabawki Krzyśka i Zbyszka

Prezydent Piotrkowa mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 mgr Zbigniew Włodarczyk mogą pochwalić się nowymi autami.

Jak przystało na sumiennych patriotów obecnie poruszają się samochodami niemieckiej marki volkswagen, której pierwszy zatwierdzony do produkcji pojazd, o roboczej nazwie „Porsche typ 60”, został przez kanclerza Niemiec Adolfa Hitlera ochrzczony mianem: „niemieckiego samochodu ludowego”.

Twórca popularnego “garbusa” był pupilem Führera, który podobnie jak wielu nazistowskich przemysłowców dorobił się fortuny na kontraktach z armią wykorzystując do pracy m. in. więźniów z obozu koncentracyjnego Auschwitz i utworzonego na terenie fabryki VW obozu Arbeitsdorf.

Obu gminnym VIP-om nie przeszkadzał także fakt, że stosunkowo niedawno firma dopuściła się spektakularnego krętactwa i wyprodukowała 11 milionów aut z silnikiem diesla z zainstalowanym oprogramowaniem komputerowym, zmieniającym ustawienia motoru podczas obowiązkowych badań technicznych. Można o tym przeczytać w artykule pt. : > “Oszust z Wolfsburga” i “120 mln zł kary dla VW”.

Chojniak przesiadł się w 2020 r. z wiekowego fiata bravo 1,9 multijet (2007 r.) do volkswagena t-rocka, którego w oświadczeniu majątkowym z marca 2021 r. wycenił na 84 tys. zł. Dziś najtańszy model tego auta kosztuje 110 tys. zł.

T-rock, to nic innego, jak podwyższony golf. Foto: materiały prasowe VW.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zakup został dokonany bez pośrednictwa finansowego banku.

Zupełnie innej klasy wozem porusza się najpiękniejszy piotrkowianin Zbigniew Włodarczyk. Jeszcze do niedawna przed wieżowcem na osiedlu Słowackiego, gdzie dyrektor Włodarczyk zamieszkuje z rodziną (w deklaracji majątkowej widnieje jako współwłaściciel lokalu o pow. 36 m2) parkowały: audi a4 z 2017 r. oraz miejski chevrolet spark (2011 r.). Dziś muzyka i kompozytora można dostrzec w nowiutkim volkswagenie arteonie (2021).

VW arteon, to najbardziej luksusowa limuzyna niemieckiego producenta. Foto: materiały prasowe VW.

Samochód jest w kolorze białym, który symbolizuje niewinność i czystość duchową. Obecnie najtańszy model kosztuje 168,5 tys. zł, ale lepiej wyposażone egzemplarze znacznie przekraczają 200 tys. Jak łatwo się zorientować samochód jest dużo droższy od mieszkania, które Włodarczyk wycenił na 120 tys. zł.

Dyrektor nabył samochód korzystając z trzyletniego kredytu w Volkswagen Financial Services. Do spłaty pozostało około 110 tys. zł. Wynika więc, że miesięczna rata wynosi ponad 3 tys. zł. To niewiele biorąc pod uwagę fakt, że w 2021 r. zarobił w szkolnictwie ponad 150 tys. zł, a oprócz tego otrzymał niemal 60 tys. za udział w radach nadzorczych miejskich spółek: MZK i MZGK, bo przecież, jako nauczyciel gry na cymbałkach, jest wysoko kwalifikowanym członkiem dwóch gremiów o charakterze przemysłowo-gospodarczym.

Tym samym dyrektor podstawówki posiada najbardziej prestiżowy i najdroższy samochód, biorąc pod uwagę kierownictwo urzędu miasta, szefów podległych prezydentowi jednostek, a także radnych.

→ M. Baryła

4.06.2022

• foto / grafika: Gazeta Trybunalska

• więcej o Z. Włodarczyku: > tutaj

 

5 Replies to “Nowe niemieckie zabawki Krzyśka i Zbyszka

 1. A inni oświatowi pupile Prezia tj. Czarczk, Zawiślak, Majos czy Michalski nie mają potrzeby szpanowania moto-nowościami, jeżdżą nużywakami i za to należy im się plus (choć można ich nie lubić)… 😛

  Co ciekawe, Chojniak przed Bravo II jeździł… białą astrką F z lat 90 (hb 5d), zwaną przez wdzięcznie przez widzów YouTube’a “asterką Bożą”! I to długo po zajęciu stanowiska, którego od 8 lat nie chce zwolnić za wszelką cenę… xD

  1. Nie biała, tylko morska w metaliku, EP 14500 OIDP.
   A jeden radny z Prawicy razem dla siebie jeździ czarną toyotą RAV4 EP 8888A.
   Nie rozszyfrowałem jeszcze kto jeździ mercedesem-benzem ML EP 5000A. Widywany codziennie przez godz. 7 na DK74 w okolicach Gomulina, gdzie wcześniej widywałem prezydenckiego peugeota 508 EP 56000. Przypadek? Nie sądzę…

   1. Ogólnie dużo osób ze znajomościami na mieście posiada takie równe nr tablic rejestracyjnych- przypadek ? Nie sadzę…

     1. Było już pisane w komentarzach pod innym tematem, ale np. właściciel nauki szkoły jazdy posiada równe nr nie tylko na prywatnym lexusie , ale także na autach firmowych- zupełny przypadek zapewne.

      ps. co w niedzielę na ul. Zalesickiej, podczas dni miasta, po godz. 19 robiła limuzyna EP56000 ?? Odbywały się tam jakieś ważne uroczystości ? Czy jakiś ważny gość był odwożony do domku ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.