Piotrków. Sklepy padają jak muchy

Kolejny sklep o długiej tradycji dokonał swego żywota. Chodzi o skład materiałów i dodatków krawieckich, który przez lata działał na rogu ulicy Rycerskiej i placu Niepodległości.

Na terenie Starego Miasta jest więcej lokali pustych niż zajętych. Bardzo zła sytuacja utrzymuje się na głównej ulicy Piotrkowa – Słowackiego.

Powodów likwidacji punktów handlowych i usługowych w powiatowym Piotrkowie jest kilka, a do najważniejszych zaliczyć można: niskie dochody mieszkańców, co wiąże się z brakiem rozwoju gospodarczego, w tym przemysłowego, wysokie koszty pracy i fatalną politykę władz, które zezwoliły na budowę kilkunastu sklepów średnio i wielkopowierzchniowych doprowadzając do bankructwa dziesiątki, często rodzinnych, drobnych sklepów.

Piotrkowscy samorządowcy w dużej mierze wywodzą się z budżetówki, ich wiedza gospodarcza jest znikoma, a słowo przedsiębiorczość brzmi obco. Widać to wyraźnie w oświadczeniach majątkowych, gdzie głównym składnikiem zasobów jest trzymana w banku lub  “skarpecie” gotówka.

Miejscy radni, którzy w zamyśle reformy samorządowej, winni pełnić nie tylko rolę uchwałodawczą, ale być swoistą tarczą ochronną dla wyborców, od lat wykazują się ignorancją, kumoterstwem, lenistwem, a głównym celem ich obecności w radzie miasta jest zapewnienie sobie lub swoim bliskim posad urzędniczych, albo tych dostępnych w miejskich spółkach.

Sytuacja ekonomiczna miasta i mieszkańców pogarsza się z roku na rok, a będzie jeszcze gorzej, bo wielkimi krokami zbliża się przejście miejskiej ciepłowni z ogrzewania węglowego na paliwo gazowe. Koszty dostarczenia ciepła wzrosną dramatycznie. W tej chwili nawet sami urzędnicy nie wiedzą o ile.

→ (mb)

7.06.2022

• foto: Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > “Polska. Kraków, Piotrków – drobny handel umiera w ciszy i zapomnieniu”

• czytaj także: > “W Piotrkowie Trybunalskim nawet lombardy upadają”

 

4 Replies to “Piotrków. Sklepy padają jak muchy

 1. Pan redaktor był uprzejmy napisać, cytuję: “Piotrkowscy samorządowcy w dużej mierze wywodzą się z budżetówki, ich wiedza gospodarcza jest znikoma, a słowo przedsiębiorczość brzmi obco”.
  Myślę, że słowo “przedsiębiorczość” brzmi nie tylko obco, ale wręcz obrzydliwie dla niektórych w piotrkowskim magistracie, czego najlepszym dowodem była (a może do dzisiaj jest – tego nie wiem) dziupla pod schodami w budynku Urzędu Miasta przy Pasażu Rudowskiego, o powierzchni WC w bloku z wielkiej płyty, przeznaczona do obsługi piotrkowskich przedsiębiorców.

 2. Proszę jakie kwiatki. Piotrkowską strefą parkowania obsługuje firma City Parking Group. Właścicielem 100% akcji firmy jest litewski Lords LB Asset Managment.

 3. Płatne strefy parkowania w mieście powiatowym, które można przejść spacerem w godzinę a wpływy do kasy miasta żadne! Wszystkie środki przejada prywatna firma https://www.cityparkinggroup.pl/ z Grudziądza! Ewidentne działanie na szkodę mieszkańców!

  Do końca roku na stacjach paliw zobaczymy 10 zł/litr

  Ceny gazu oraz energii elektrycznej Urząd Regulacji Energetyki zatwierdzi o co najmniej 40% wyższe.
  Podatek od nieruchomości wzrośnie w 2023 roku o co najmniej 10%, podobnie odbiór odpadów.

  Przekroczymy zachodnie koszty życia.
  Nietrudno przewidzieć scenariusza dla Piotrkowa.
  Nareszcie Chojnak, Karzewnik, Kacperek i większość miejskiej rady, która sama wybiera siebie w każdej kolejnej kadencji, będą mogli przyklasnąć Tuskowi, że nareszcie Irlandia w Piotrkowie.

 4. Zamknięcie centrum dla samochodów przez płatne parkowanie, wieczne wykładanie granitu i przeniesienie centrum handlowo rozrywkowego do galerii po Domu Rolnika,
  brak działań administracji i efekt jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.