Po wakacjach Jedna ładowarka dla wszystkich telefonów

Negocjatorzy Rady UE i Parlamentu Europejskiego porozumieli się we wtorek w sprawie wprowadzenia do 2024 roku jednolitego wejścia do ładowarek w telefonach komórkowych, tabletach i aparatach fotograficznych.

Zatem firma Apple będzie musiała zmienić złącze w swoich wyrobach sprzedawanych w Unii Europejskiej.

W oświadczeniu wydanym przez Parlament Europejski można przeczytać:

Do jesieni 2024 r. USB typu C stanie się wspólnym portem ładowania dla wszystkich telefonów komórkowych, tabletów i aparatów fotograficznych w UE, uzgodnili dzisiaj negocjatorzy Parlamentu i Rady. Wstępne porozumienie w sprawie zmienionej dyrektywy w sprawie urządzeń radiowych ustanawia jedno rozwiązanie do ładowania niektórych urządzeń elektronicznych. Ustawa ta jest częścią szerszych wysiłków UE na rzecz uczynienia produktów w UE bardziej zrównoważonymi, zmniejszenia ilości odpadów elektronicznych i ułatwienia życia konsumentom.

Po wakacjach Parlament i Rada UE będą powinny ostatecznie zatwierdzić umowę, zanim zostanie ona opublikowana w Dzienniku Urzędowym UE. Wejdzie w życie 20 dni po publikacji, a jej postanowienia zaczną obowiązywać po 24 miesiącach. Nowe przepisy będą dotyczyły produktów, które wejdą do sprzedaży po publikacji nowego prawa.

→ (kk)

8.06.2022

• foto: pixabay.com

• źródło: PAP

 

One Reply to “Po wakacjach Jedna ładowarka dla wszystkich telefonów”

  1. Tyle lat nad tym debatowali, debatowali i co? Góra urodziła mysz. Na dodatek przeterminowaną. Jesienią 2024 roku, to prawie wszystkie nowe telefony będą ładowane bezprzewodowo. Trzeba to było zrobić 20 lat temu, a nie teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.