Górnicza kasta z JSW otrzyma 480 mln zł nagrody

22 tysięcy pracowników zatrudnionych w Grupie Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej otrzyma jednorazową nagrodę, na którą przeznaczono 480 mln złotych.

Górnicy i pracownicy techniczni i biurowi w JSW otrzymają brutto po niemal 22 tys. zł nagrody – podała spółka w raporcie bieżącym nr 32/2022 z dnia 5 lipca br.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. („JSW”, „Spółka”) informuje, iż realizując zapisy pkt 3 Porozumienia z dnia 28 stycznia 2022 roku zawartego pomiędzy Zarządem JSW a Reprezentatywnymi Organizacjami Związkowymi działającymi w Spółce, w dniu 5 lipca 2022 roku zostało podpisane porozumienie w sprawie wypłaty nagrody jednorazowej („Porozumienie”).

Zgodnie z zawartym Porozumieniem nagroda jednorazowa wypłacona zostanie w miesiącu lipcu br. wszystkim pracownikom JSW będącym w stanie zatrudnienia w dniu 30 czerwca 2022 r. i spełniającym warunki jej przyznania.

Koszt wypłaty nagrody jednorazowej, łącznie z kosztami pracodawcy, nie przekroczy kwoty 480,0 mln zł i obciąży wyniki Spółki za III kwartał 2022 roku.

Informacja została opublikowana wczoraj po południu, ale już tego dnia akcje JSW notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spadły na zamknięciu o 13.45% do wartości 50.98. Dziś przecena była kontynuowana i na ostatnim fixingu kurs zatrzymała się na 48 zł ze spadkiem o kolejne 5,85%. Oznacza to, że w ciągu dwóch dni papiery spółki potaniały o 19,30%.

Grupa Kapitałowa JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego hard w Unii Europejskiej i jednym z wiodących producentów koksu używanego do wytopu stali. Produkcja i sprzedaż węgla koksowego oraz produkcja, sprzedaż koksu i węglopochodnych stanowią podstawową działalność Grupy JSW.

W kapitale spółki 55.17% akcji należy do Skarbu Państwa.

→ (mb)

6.07.2022

• zdjęcie ilustracyjne: foto: pixabay.com

 

One Reply to “Górnicza kasta z JSW otrzyma 480 mln zł nagrody”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.