Obrzydliwa zapowiedź Tuska. Pierwsza ustawa po wygranych wyborach to aborcja do 12. tygodnia

Donald Tusk, lider PO, podczas debaty w ramach Campusu Polska Przyszłości powiedział, że pierwszego dnia po wygranych wyborach Platforma zaproponuje Sejmowi ustawę, zakładającą, że aborcja do 12. tygodnia będzie wyłącznie decyzją kobiety.

31 sierpnia w Olsztynie Tusk wraz z Trzaskowskim uczestniczyli w spotkaniu z młodymi ludźmi. Podczas forum dyskusyjnego, na pytanie uczestniczki o pierwszą decyzję po objęciu władzy przez Platformę, z ust przewodniczącego Tuska padły następujące słowa:

Aborcja decyzją kobiety, a nie księdza, prokuratora, policjanta, czy działacza partyjnego (…). Tam jest wyraźnie napisane: aborcja do 12 tygodnia -decyzja wyłącznie kobiety. Tu nie chodzi o to, że rozstrzygamy w ten sposób, czy aborcja jest OK, czy nie OK. Rozstrzygamy o tym, kto powinien podejmować taką decyzję (…).

Ja w tych sprawach będę bezwzględnie egzekwował swoją pozycję w Platformie w czasie kształtowania list do parlamentu. Jeśli ja dzisiaj tutaj mówię, że my gwarantujemy kobietom podejmowanie tych decyzji,  to nie będę chciał się później wstydzić dlatego, że ktoś będzie reprezentował inne zdanie będąc z naszych list. To macie zagwarantowane.

Jest video:

Komentarz

Trudno oceniać projekt ustawy nie znając jej treści i opierając się jedynie na tym, co mówi Tusk, bo politycy zwykle mówią to, co opinia publiczna (w tym przypadku młode kobiety o poglądach lewicowo-liberalnych) chcą usłyszeć.

Jeśli jednak kraj znajduje się w bardzo trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej, a lider największej partii opozycyjnej uznaje aborcję za najpilniejszą sprawę dla swojego rządu, to znaczy, że nie można go traktować poważnie.

Jeśli Tusk decyzje dotyczące życia i śmierci, losów tysięcy istnień ludzkich konsultuje ze swoją córką-celebrytką i synową, to natychmiast powinien trafić na śmietnik historii, bo jakakolwiek dyskusja z tym osobnikiem i jego poplecznikami, wobec których będzie “bezwzględnie egzekwował swoją pozycję w Platformie”, jest stratą czasu i wywołuje jedynie mdłości.

Aborcja 12-tygodniowego płodu, to mówiąc wprost: zabójstwo 3-miesięcznego dziecka.

→ M. Baryła

1.09.2022

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

 

5 Replies to “Obrzydliwa zapowiedź Tuska. Pierwsza ustawa po wygranych wyborach to aborcja do 12. tygodnia

  1. Strategia Tuska jest bardzo trafna, tylko konkretne poglądy przełożą się na głosy, żadne tam pośrodku jestem za a nawet przeciw, przy okazji załatwił Czarzastego.

    1. Kłamstwa, wrogie dla Polski działanie nazywasz strategią? Renegat nie jest politykiem, nawet nie jest obywatelem.

  2. Trzy miesięczny płód to płód a nie dziecko. Może jeszcze 500+ mają płacić od poczęcia ?. Kościół tak jest przeciwko aborcji a nikt tyle krzywdy nie narobił dzieciom co on i jeszcze nawet teraz utrudnia dochodzenia.

  3. Dlaczego ten polityczny Dyzma nie zaproponuje kastracji czy innej metody zapobiegania ciąży ??

    Podobała mi się wypowiedź o Tusku, pana mecenasa Artura Nowaka podczas jednego odcinka u Sekielskiego w programie saturday night

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.