Ludzie listy piszą… Czy Dorota urządzi gabinet prezydenta Piotrkowa?

List od czytelnika “Gazety Trybunalskiej” był krótki i rzeczowy: proszę o ustalenie, czy to prawda, że Dorota Szelągowska zajmie się zmianą wystroju gabinetu prezydenta Piotrkowa?

Dorota Szelągowska, projektantka i prezenterka, prowadzi w telewizji popularne programy, w których aranżuje na nowo zaniedbane, czy banalne wnętrza. Właściciele lokali, które zgłoszono i wybrano do metamorfozy nie płacą za usługę, wszystkie koszty ponosi produkcja formatów.

Reklama programu Doroty Szelągowskiej. Foto: mat. promocyjne. Kliknij, aby powiększyć.

Nasz czytelnik napisał, że słyszał od kilku osób, że ktoś zgłosił biuro, w którym pracuje prezydent Piotrkowa mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel. Według czytelnika remont zaplanowano na drugą połowę października.

Co udało się nam ustalić?

Istotnie, gabinet Chojniaka nie jest ani ładnym, ani przyjaznym miejscem. Od 16 lat ściany ranią wzrok łososiową farbą, a wnętrze wypełnione tandetnymi, przestarzałymi meblami i równie okropnymi dodatkami aż prosi o interwencję projektanta i ekipy remontowej.

Chojniakowi takie otoczenie najwyraźniej nie przeszkadza, są jednak ludzie, którzy myślą o  wizerunku medialnym włodarza Piotrkowa.

Problem polega jednak na tym, że Szelągowska w żadnym z programów nie zajmowała się lokalami biurowymi, a tym bardziej samorządowymi. Zawsze była skupiona na mieszkaniach, a często pojedynczych pomieszczeniach jak np. kuchnia, sypialnia, przedpokój, łazienka, itd.

Na wszelki wypadek, pod koniec sierpnia, zapytaliśmy w magistracie:

Czy prawdą jest, że urząd miasta zamierza zlecić remont pokoju i sekretariatu prezydenta Piotrkowa w ramach programu telewizyjnego „Dorota was urządzi” realizowanego przez stację TVN? Jeśli tak, jakie koszty poniesie UM z tego tytułu?

W odpowiedzi uzyskaliśmy pismo od niezawodnego kierownika Cienkowskiego:

Kliknij, aby powiększyć.

Szkoda, że nic się nie zmieni, bo miejsce jest obciachowe, przypomina wiejską świetlicę z lat 70., a goszczą w nim znani sportowcy, politycy, młodzież szkolna, delegacje zagraniczne, artyści estradowi oraz przedstawiciele duchowieństwa. Poniżej kilka zdjęć z miejsca pracy piotrkowskiego urzędnika.

→ (mb)

3.10.2022

• foto: piotrkow.pl

• więcej o listach do GT: > tutaj

 

4 Replies to “Ludzie listy piszą… Czy Dorota urządzi gabinet prezydenta Piotrkowa?

  1. Najpierw niech ten ganeczek przy wejściu poprawią, bo aż oczy bolą

    Ogólnie budynek z zewnątrz lekko straszy

  2. Wzorowa aranżacja jest dyplom na ścianie, krzyż, widoczek, roślina w doniczce, teleskopowa lampka, żaluzje pionowe, obrazek rodziny. W takich klimatach czują się najlepiej ludzie bez gustu i smaku, bez charakteru i stylu.

  3. Nie chcę bronić absolutnie naszego “włodarza”, ale ten okropny anturaż był już za czasów W. Matusewicza (a może nawet i A. Pola)… tylko, że te 18-20 lat temu mogło się takie wnętrze podobać! 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.