Pijany aktor potrącił motocyklistę i odjechał z miejsca zdarzenia

Znany krakowski aktor Jerzy S., potrącił motocyklistę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia – poinformował dziennikarz TVP Cezary Gmyz. Taką informację przekazał wczoraj wieczorem portal należący do stacji TVP Info.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 17 października br. w centrum Krakowa, na ruchliwej al. Mickiewicza około godziny 17. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że na skrzyżowaniu z ulicą Reymonta znany aktor jadący lexusem potrącił motocyklistę. Zamiast jednak zatrzymać się jechał dalej. Po około 600 metrach dogonił go potrącony motocyklista, zajechał mu drogę i wezwał policję.

Jak podał portal “tvp.info”, przybyli na miejsce funkcjonariusze przebadali S. alkomatem. W wydychanym powietrzu badanie wykazało 0,7 promila alkoholu. Motocyklista został zabrany do szpitala z obrażeniami ręki.

Takim lexusem jeździł Jerzy S. w 2014 r. Obecnego modelu nie przedstawiono. Kliknij, aby powiększyć.

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, sprawą zajmie się prokuratura – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Bartosz Izdebski z Wojewódzkiej Komendy Policji w Krakowie. 44-letni motocyklista został trącony w rękę. Zaraz po kolizji był na kontroli w szpitalu.

Jerzy S. w ostatnim czasie dał się poznać, jako moralista, obrońca praworządności, sympatyk KOD i Platformy Obywatelskiej.

→ oprac. (kk)

18.10.2022

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• źródło: TVP Info, PAP, Twitter

2 Replies to “Pijany aktor potrącił motocyklistę i odjechał z miejsca zdarzenia

  1. “Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości”

    A za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia już nie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.