Piotrków. Kreatywni urzędnicy i ślepa policja – nie pierwszy raz

Niemal pod oknami piotrkowskiej komendy policji łamane są przepisy ruchu drogowego i nikomu to nie przeszkadza, choć nieprawidłowo zaparkowane auta, w przypadku zagrożenia, mogą mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo ludzi i mienia.

Kilka osób zatrudnionych w urzędzie miasta przy ul. Szkolnej 28 już od dłuższego czasu wykazują się wyjątkową kreatywnością i pozostawia swoje auta w miejscu niedozwolonym.

Trzeba mieć ograniczoną wyobraźnie, że parkować samochód w ten sposób. Kliknij, aby powiększyć.

W dni robocze, na wewnętrznej drodze, która poprzez bramę wjazdową, prowadzi z ul. Szkolnej na zaplecze Komendy Miejskiej Policji, parkuje co najmniej sześć samochodów osobowych.

Miejsce jest prawidłowo oznaczone znakiem B-36 – zakaz zatrzymywania wraz z tabliczką informacyjną “droga pożarowa”. Poza tym art. 49. Prawa o ruchu drogowym w pkt. 2 ust. 1 wskazuje: zabrania się postoju w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej.

Na sąsiedniej nieruchomości, pod numerem 30/38, znajduje się komenda policji. Codziennie przechodzą tędy dziesiątki funkcjonariuszy, przejeżdżają radiowozy i… nic. Proceder trwa w najlepsze. Obok, na obszernym parkingu są wolne miejsca. Miesięczna karta postojowa kosztuje 120 zł, ze zniżką 85 zł i dotyczy całej strefy płatnego parkowania w mieście.

Na stronie internetowej KPP w Wyszkowie, w materiale prewencyjnym pt. “Kierowco! Nie zastawiaj dróg dojazdowych i pożarowych. Przez twoją “wygodę” do kogoś pomoc może nie dotrzeć na czas!” czytamy:

Za parkowanie na drodze pożarowej właścicielowi pojazdu grozi odholowanie (odpowiednie uprawnienia ma Straż Miejska i Policja) na własny koszt oraz mandat karny za łamanie zakazu parkowania lub postoju. W przypadku pożaru właściciel auta może być pociągnięty do odpowiedzialności za utrudnianie prowadzenia działań ratowniczych, co zagrożone jest nawet karą aresztu i grzywny.

Jedna z właścicielek samochodu widząc, że są robione zdjęcia dokumentujące nieprawidłowe parkowanie wyjrzała z okna na parterze i ze zdziwieniem oznajmiła: – Ale przecież wszyscy tak parkują.

W najbliższym czasie “Gazeta Trybunalska” sprawdzi, jaki skutek odniósł dzisiejszy artykuł. Jeśli nic się nie zmieni, nie zawahamy się do sięgnięcia po środki dyscyplinujące tych, którzy odpowiedzialni są za porządek i bezpieczeństwo w mieście.

Polecamy także materiały dotyczące łamania przepisów przez kierowcę prezydenta miasta Chojniaka: > tu.

→ (mb)

5.10.2022

• foto: Gazeta Trybunalska

• więcej o bezpieczeństwie w ruchu drogowym: > tutaj

 

4 Replies to “Piotrków. Kreatywni urzędnicy i ślepa policja – nie pierwszy raz

  1. A pan prezydent co o tym sądzi ?? Jego szofer też miał problemy z prawidłową interpretacją przepisów ruchu drogowego w tym rejonie

  2. Nasz klasa(kasta) urzędnicza obyczaje wywiodła z czasów zaborów. Car dawał rangę, ale ,,wyżywić” urzędnik musiał się sam. Tak powstało zamiłowanie do prezentów, przywilejów i sojuszu urzędu z aparatem ucisku. Po 89 roku, ktoś sobie przypomniał, że zarówno urzędnik, jak i aparat są dla obywateli, a nie odwrotnie. Ale czy 150 lat można wykorzenić w 30?

  3. Czy publiczni służący (funkcjonariusze/urzędnicy) złamali prawo? a jeśli tak to czy już usłyszeli zarzuty prokuratorskie i grozi im wieloletnie więzienie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.