Właśnie tego oczekujemy od policji – aktywności

Przemieszczając się po Piotrkowie łatwo dostrzec użytkowników dróg niestosujących się do przepisów ruchu drogowego i patrole policji nie reagujące na to, co dzieje się na jezdniach i chodnikach.

Nieprawidłowe parkowanie, niestosowanie się do znaku STOP i zakazu ruchu, blokowanie pasa ruchu, przejeżdżanie rowerem po przejściu dla pieszych, jazda chodnikiem, przechodzenie przez zebrę z telefonem przy uchu – to codzienny widok w centrum miasta.

Większość z tych oczywistych wykroczeń można by wyeliminować, gdyby funkcjonariusze policji z rozmaitych wydziałów, którzy kursują po Piotrkowie, reagowali na bieżąco na to co się dzieje. Tymczasem w wielu miejscach przez całe dziesięciolecia nie reagując pozwolono łamać przepisy drogowe.

Nie wystarczą ogólnopolskie akcje organizowane przez Komendę Główną przy okazji dnia zmarłych, powrotu z wakacji, czy rozpoczęcia roku szkolnego i pokazowe wydarzenia, jak np. “Oko speed” z 7 września, gdzie w godz. 9-13 sześciu funkcjonariuszy z Łodzi i Piotrkowa zaopatrzonych w drona patrolowało dwa miejsca w Piotrkowie i nie ujawniło ani jednego wykroczenia (!). Potrzebna jest konsekwentna, mozolna i codzienna praca, a przede wszystkim wrażliwość i świadomość czemu ma to służyć.

Można dbać o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym w Piotrkowie? Można. Przykład z dziś: godz. 10:55:11, pl. Kościuszki, samochód dostawczy parkuje w strefie wyłączonej, w obrębie skrzyżowania i przejścia dla pieszych, swoimi gabarytami ograniczając widoczność.

Trzy wykroczenia w jednej chwili. Kliknij, aby powiększyć.

Pomimo tego, że kierujący włączył światła awaryjne dając do zrozumienia, że jego postój związany jest prawdopodobnie z zaopatrzeniem – nic to nie zmienia, bo nietrudno jest się dopatrzeć zagrożenia, jakie stwarza.

Chwilę później przejeżdża tamtędy radiowóz i reakcja policjantów jest natychmiastowa, co widać na zdjęciu tytułowym. I tak powinno być zawsze! W każdym miejscu! Niestety, ale to wyjątek potwierdzający regułę.

→ (mb)

6.10.2022

• foto: Gazeta Trybunalska

• więcej o bezpieczeństwie w ruchu drogowym: > tutaj

 

3 Replies to “Właśnie tego oczekujemy od policji – aktywności

  1. brawo, ale pełna satysfakcja będzie wtedy, kiedy policjanci zaangażują się w przegląd oznakowania w mieście i wyeliminują nielogicznie, niepotrzebne oznakowanie, bo Liczba kurierów rośnie, a miejsc postoju ubywa.

    1. dla jasności mówię o postoju, nie parkowaniu. Kiedyś było to dozwolone w wielu miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.