Wojciech Olszański w rozmowie z Moniką Jaruzelską. Warto posłuchać

Wielkie oburzenie wśród środowiska dziennikarskiego wywołała zapowiedź Moniki Jaruzelskiej, gospodyni programu udostępnianego w YouTube, o realizacji wywiadu z endekiem, nacjonalistą Wojciechem Olszańskim.

Od lewej do prawej strony dało się słyszeć głosy, że Olszański jest tak zły, tak radykalny, tak niebezpieczny, że ulubieniec TVN Robert Bąkiewicz, to przy nim dziewczynka z zapałkami.

Dziennikarskie “autorytety” w postaci Gugały, Żakowskiego, Najsztuba i cała rzesza autorów pisujących w rozmaitych portalach prasowych i społecznościowych, którzy jeszcze niedawno opowiadali się za wolnością mediów, prawem do swobodniej wypowiedzi – okazali się być samozwańczymi cenzorami.

Rozmowa trwa ponad 1,5 godziny, jest rzeczowa i spokojna, choć w pierwszej części nieco nużąca, a to ze względu na gadatliwość Olszańskiego. Niemniej jednak warto jej posłuchać, bo gość Jaruzelskiej porusza tematy bliskie każdemu Polakowi. Mówi na przykład o wojnie na Ukrainie, swoim stosunku do Ukraińców, pandemii, polityce kredytowej państwa, a także o niezwykle bolesnych sprawach osobistych.

Jawi się przy tym, jako człowiek inteligentny, wyrazisty, z jasno określonym światopoglądem, obdarzonym dobrą pamięcią i uczciwością wobec samego siebie.

→ (mb)

28.10.2022

• foto / screen: YouTube / GT

 

2 Replies to “Wojciech Olszański w rozmowie z Moniką Jaruzelską. Warto posłuchać

  1. kiedyś nadejdzie taki czas, że w szkole zaczną nas uczyć kim są osoby z zaburzoną osobowością. Nie nauczą nas tego na pewno w “Szkoła Czarnka”, a *sądy Ziobry” będą ich dalej chronić. Niestety mnóstwo tych bezwzględnych manipulatorów jest u władzy. Dlaczego w przestrzeni medialnej nikt nie porusza tych tematów ? Dlaczego nikt głośno nie mówi, że zwyrodnialec Putin jest psychopatą ? Oni wszyscy są uczciwi wobec siebie. Dziwi, że Pan Redaktor tak broni tej wolności słowa w takich przypadkach. W ich działaniu nie należy doszukiwać się logiki, choćby nie wiadomo jak prawilni się wydawali, choćby papież za nich ręczył. Wszystko jest podporządkowane manipulacji. Nie powinno być wolności słowa dla socjopatów i psychopatów.

  2. Wysłuchałem kilka minut i wystarczy. Megaloman, bliżej mu do jasnowidza Jackowskiego.
    W rozmowie rzeczowej z osobą, która ma wystarczającą wiedzę, nie jest w stanie zaistnieć. Powtarza stare poglądy tych co to ,,wiedzą wszystko”. Swego czasu Miłosz cytował, bodajże stryja ,,patriotyzm, to ostatni sztandar szubrawca”
    Wywiad ma promować Jaruzelską i tego gościa. Oboje nie mają wystarczającej legitymacji do zabierania głosu w tej kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.