Janusz J. – wójt Rozprzy na pozór trzeźwy i poważny

Polska jest krajem na pozór. Na pozór jest trzeźwa i poważna. Na pozór jest dumna i uczciwa. Rozprza, to także Polska. Wójtem tam jest Janusz J.

Na stronie internetowe “rozprza.pl” czytamy:

22 września br. na stadionie w Rozprzy odbył się już kolejny Bieg Kasztelański pod hasłem „Ku Trzeźwości”. Na starcie zjawiło się 345 uczestników a cieszy fakt, iż w biegu rodzinnym wystartowało 71 rodzin tj. 214 osób.

Uroczystego otwarcia XXX Biegu Kasztelańskiego dokonał wójt gminy Janusz Jędrzejczyk, który życzył wszystkim uczestnikom i tym małym i tym dużym samych sukcesów i wytrwałości.

Jak co roku celem imprezy było uświadamianie i odciągnięcie młodzieży od papierosów, alkoholu i narkotyków oraz wskazanie jak ważny jest zdrowy i sportowy tryb życia. Jak mówi stare powiedzenie w zdrowym ciele zdrowy duch.

Coraz większa liczba uczestników Gminnego Biegu „ Ku trzeźwości” stanowi wspaniałą integrację społeczności lokalnej poprzez nie tylko rywalizację, ale również wspólną zabawę i rekreację.

Organizatorami biegu w tym roku był Urząd Gminy w Rozprzy, Gminny Szkolny Związek Sportowy, Gminne Zrzeszenie LZS w Rozprzy, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz OSP w Rozprzy.

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
Aleje 3-go Maja 13/15
97-300 Piotrków Tryb.

Funkcjonariusze Policji z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 4 listopada 2022 roku w godzinach wieczornych zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki Opel. Badanie kierującego wykonane alkomatem wykazało, że jest on w stanie nietrzeźwości. Jak ustalono kierującym w/w pojazdem okazał się Wójt Gminy Rozprza. Po wykonaniu niezbędnych czynności funkcjonariusze zwolnili w/w mężczyznę. W dniu 7 listopada 2022 r. w godzinach popołudniowych materiały zgromadzone przez Funkcjonariuszy Policji zostały Przekazane do Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim, która w dniu 8 listopada br. wszczęła śledztwo w sprawie ujawnionego w dniu 4 listopada 2022r. w Piotrkowie Trybunalskim kierowania w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym tj. o czyn z art. 178a§1kk. Obecnie, zgromadzony materiał, jest analizowany pod kątem dalszych decyzji procesowych. Czyn z art. 178a§1kk jest zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Śledztwo jest na początkowym etapie.

Podpisane przez: Magdalena Ewa Czołnowska-Musioł

→ (mb)

10.11.2022

• foto / źródło: rozprza.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.