Piotrków. Dzień Edukacji Narodowej 2022. Kto otrzymał nagrody finansowe?

W tym roku przyznanie nagród finansowych dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników administracyjnych piotrkowskich placówek edukacyjno-pedagogicznych odbyło się w Bibliotece Miejskiej.

Spośród 95 osób, które pojawiły się 14 października 2022 r. w siedzibie biblioteki znalazło się 37 pracowników pracowników niepedagogicznych i 58 nauczycieli ze szkół, przedszkoli i innych jednostek podległych samorządowi.

Kwiat piotrkowskiej edukacji otrzymał z rąk prezydenta Piotrkowa mgr inż. Krzysztofa Chojniaka, z zawodu nauczyciela, dyplomy i pieniądze, a od wiceprezydenta Andrzeja Kacperka cukiereczki o nazwie “Cherry Passion”.

Kwiat piotrkowskiej edukacji – najlepsi z najlepszych. Kliknij, aby powiększyć.

Wysokość nagród wyniosła: 2500 zł brutto dla nauczycieli i 1500 zł brutto dla pozostałych pracowników i była taka sama jak w roku 2021. Należy zaznaczyć, że nagrody dla pracowników administracji i obsługi nie są nagrodami prezydenta miasta, a nagrodami dyrektora placówki. Poza tym wydatki na ten cel nie są obligatoryjne, więc w przypadku złej sytuacji finansowej, jaka ma obecnie miejsce, można było z nich zrezygnować, a ponad 200 tys. zł przeznaczyć na coś ważniejszego.

Wnioski o przyznanie nagród opiniował zespół w składzie:

1. Radosław Kaczmarek – kierownik Referatu Edukacji – przedstawiciel Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,

2. Monika Skulska – Szal – inspektor w Referacie Edukacji – przedstawiciel Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,

3. Gabriela Bujakowska – inspektor w Referacie Edukacji – przedstawiciel Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,

4. Ewa Ziółkowska – prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego,

5. Aneta Grudzień – wiceprzewodnicząca Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność”.

Kryteria przyznania nagród określone są w Uchwale XXXVI/555/05 Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim z 27 kwietnia 2005 r. w sprawie regulaminu określającego kryteria i tryb przyznawania nagród ze specjalnego funduszu nagród dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych, których organem prowadzącym jest Rada Miasta w Piotrkowie wraz z Uchwałą zmieniającą Nr X/168/07 z dnia 20 czerwca 2007 r.

Lista nagrodzonych przedstawia się nastepujaco:

Lista nagrodzonych nauczycieli. Kliknij, aby powiększyć.

Poważne wątpliwości może budzić także fakt ponownego nagrodzenia Edyty Wiernickiej (do tej pory pięć nagród) i Lidii Łopusiewicz (do tej pory cztery nagrody).

Według raportu SIO na dzień 30.09.2022 r. w piotrkowskich szkołach i placówkach zatrudnionych jest 1425 nauczycieli.

→ K. Kozielski

2.11.2022

• zdjęcie tytułowe: trzecia od lewej Edyta Wiernicka, dyrektorka “Budowlanki”. Foto: “piotrkow.pl”

• czytaj także: > “Piotrków. Dzień Edukacji Narodowej. Pupile nagrodzeni”

 

7 Replies to “Piotrków. Dzień Edukacji Narodowej 2022. Kto otrzymał nagrody finansowe?

 1. Dokładniej z zarządzania w szkołach. Te panie powinny zarządzać co najwyżej szaletami publicznymi a nie szkołami. Nauczyciele w większości wykonują swoją pracę. Oni w szkołach tylko/aż uczą.

 2. Czy nie ma konfliktu interesów, jeżeli członek gremium opiniującego zasadność nagród opiniuje własną żonę?

 3. Edytka i Lidka to Aniołki Chojniaka. Tu nagradza się lojalność a nie moralność i profesjonalizm. Bo gdyby przyjąć takie kryterium oba Aniołki nigdy by nagród nie dostały.

 4. A podobno subwencja oświatowa tylko w 50% pokrywa całkowite koszty funkcjonowania a tu proszę bardzo Chojniak z cylindra wyciąga białe króliki.
  Porównując lata 90 do dzisiejszych, liczba dzieci i młodzieży spadła o połowę. Słyszał ktoś o zamkniętej szkole i zwolnieniach nauczycieli?
  Ministerstwo edukacji płaci subwencje oświatowe per capita (ucznia) i jak to jest, że wystarcza tylko na połowę ucznia ale za to znajdują się środki na nagrody?
  Hipokryto-melepetę Chojniaka poprosimy jeszcze o nagrody dla tych co wyłączyła latarnie oświetlenia ulicznego i dlaczego jeszcze nie znalazł odważnego, który wlezie na pozostałe latarnie i wykręci żarówki?

 5. Bardzo dobrze, że Prezydent spotyka się z nauczycielami, dzięki temu mam nadzieje jest otwarty na edukację i może wreszcie nauczy się zasady, że za czystość w mieści odpowiada gospodarz.
  Jak co roku odwiedziłem miasto, właściwie kawałek dawnego centrum . Sienkiewicza, Wojska Polskiego, Toruńska niemiłosiernie brudna, jak po strajku śmieciarzy. 1 listopada to ulice, którymi goście zmierzają na groby. Słowackiego jak zawsze ani brudna, ani zamieszkana, wygląda na to, że
  najlepiej się mają na tej pustyni fryzjerzy. Stare miasto z okolicami, jest rzeczywiście stare i nie musi udawać, w ubiegłym roku też takie było. Że Piotrkowie jest bieda, to wiadomo nie od dziś, ale że strajkują służby odpowiadające za porządek?
  Panie Prezydencie, czy koniecznie trzeba panu życzyć poślizgu na psich odchodach zakończonego efektownym piruetem na wewnętrznej stronie zelówki, by Pan się pochylił nad tym powszechnie zalegającym brudem?

 6. Edyta Wiernicka to szczególna jednostka pedagogiczna, posiadająca wiele zasług, skąd więc te wątpliwości ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.