Radosław Grzybicki, czterokrotny mistrz Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym i wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy, obecnie trener, podsumował rok 2022.
Radosław Grzybicki (ur. 1989 r.), przez 21 lat występował w barwach Atletycznego Klubu Sportowego z Piotrkowa Trybunalskiego, kontynuując rodzinną tradycję – jego ojciec Paweł również czterokrotnie stawał na najwyższym podium Mistrzostw Polski.
Tuż przed końcem kariery związał się z mieszkanką Gorzowa Wielkopolskiego – Anną. Po zakończeniu zmagań na macie, ukończeniu studiów i urodzinach córki (czytaj: > “Radosław Grzybicki został ojcem!”) przeniósł się ze swojego rodzinnego miasta Piotrkowa do 120-tysięcznego Gorzowa. Tam trafił na sprzyjający klimat i zainicjował utworzenie klubu Sporty Walki Gorzów, gdzie objął funkcję głównego trenera sekcji zapaśniczej.
W krótkim czasie okazało się, że praca z dziećmi stała się dla Grzybickiego nie tylko wyzwaniem, ale ogromną przyjemnością. Zamieszczane w mediach społecznościowych zdjęcia i filmy wyraźnie pokazały, że trafił w punkt.
Jego osiągnięcia na polu trenerskim, a także wzorowa postawa obywatelska szybko zostały docenione przez społeczność Gorzowa. Stał się lubianym i szanowanym mieszkańcem miasta, wyróżnianym w plebiscytach organizowanych przez regionalne media (> link)
Co więc wydarzyło się w życiu Radosława Grzybickiego w 2022 r.?
Pisze o tym tak (> link):
Rok 2022 pełen sukcesów osobistych i sportowych powoli się kończy. Czas na klasyczne podsumowanie sezonu w liczbach:
– zawodnicy klubu Sporty Walki Gorzów sekcji zapasów wzięli udział w 11 turniejach w trakcie których zdobyli: 17 złotych medali, 18 srebrnych medali, 24 brązowe medale;
– 6 zawodników w najlepszej 20-tce ligi , wśród 260 zawodników, 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Największą radością jest progres szkoleniowy u zawodników najstarszej grupy. Już tylko chwila dzieli ich od dużych wygranych. Utrzymanie frekwencji zawodników i grupy naborowej daje nadzieje na przyszłość. Cieszy fakt, że nieprzerwanie w Gorzowie Wlkp. jest moda na zapasy.
Jako klub byliśmy organizatorem turnieju III Gorzów Wrestling Cup finał Cykl Józefa Tracza, który pokazał że mamy wysokie cele i profesjonalnie realizujemy założenia.
Wspólnie z Adam Sulimski wydałem książkę “Zapasy Mistrzów”, z powodzeniem zorganizowałem II Underhook Wrestling CAMP dla młodych mistrzów, którzy wierzą że throw is just the beginning.
Zadebiutowałem jako wykładowca na Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University. Stwierdzam, że to bardziej stresujące niż 2×3 minutuy w zapasach.
Dziękuję zawodnikom i rodzicom. Wesołych Świąt w zdrowiu dla wszystkich. To był DOBRY rok. Następny przyniesie wyzwania, jeszcze większe niż dotychczas.
→ Mariusz Baryła
24.12.2022
• foto / źródło: R. Grzybicki / Facebook