Sejm. Ruski agent! – w stronę Macierewicza

W czwartek (1 grudnia) w Sejmie RP wybuchła awantura. Jej zapalnikiem było złożenie przez posła PiS Macierewicza poprawki do uchwały o uznaniu Rosji za państwo sponsorujące terroryzm, w której zawarł słowa, które nie spodobały się posłom opozycji.

Podczas dyskusji nad projektem uznającym Rosję za kraj dopuszczający się aktów terroru na Ukrainie, takich jak zbiorowe egzekucje, przemoc, wysiedlenia, tortury ludności cywilnej poprawkę złożył wiceprezes PiS, poseł Macierewicz.

Jej treść:

Federacja Rosyjska jest bezpośrednio odpowiedzialna za zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych (lot MH17) w lipcu 2014 r., kiedy to zginęło 298 pasażerów i członków załogi, oraz za katastrofę samolotu polskich sił powietrznych (lot 101) w Smoleńsku (Rosja) w kwietniu 2010 r., w której zginęło 96 osób znajdujących się na pokładzie, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński, urzędnicy polskiego rządu, wysocy rangą dowódcy wojsk polskiego i NATO oraz członkowie polskiego parlamentu.

Propozycja byłego promotora Misiewicza wywołała uzasadnione oburzenie wśród posłów opozycji. Poseł Kowal zarzucił Macierewiczowi, że jego celem jest pogrzebanie kompromisu poselskiego ws. projektu, a w trakcie głosowania zerwano kworum, co doprowadziło do tego, że “antyterrorystyczna” uchwała nie została uznana.

W stronę Macierewicza wykrzykiwano: “Ruski agent!, Ruski agent!…”.  Posłance Koalicji Obywatelskiej Jachirze “bodyguard” Kaczyńskiego – Suski – wyrwał z rąk telefon, którym filmowała zajście.

Kiedy opadły emocje, Macierewicz powiedział dziennikarzom:

Szanowni państwo, ja nie powiem, że jestem wstrząśnięty zachowaniem formacji prorosyjskiej. To dramat, ale nie robi to na mnie wrażenia, tak jak nie robiło, to co działo się w latach 60., 70, 80., gdy walczyliśmy z PZPR. Ci ludzie są ich następcami.

10 listopada 2022 r. sąd okręgowy podjął decyzję, że należy aresztować trzech funkcjonariuszy rosyjskich, odpowiedzialnych za katastrofę smoleńską. Rozumiecie? Poprawka, którą zgłosiłem, dotyczyła dwóch katastrof spowodowanych rosyjskim działaniem – MH17 i katastrofy smoleńskiej. Musimy jasno wskazywać na rzeczywiste działania terrorystyczne Rosji. Pierwsza to działanie, które doprowadziło do zamordowania pasażerów samolotu pasażerskiego.

Ale tego właśnie nie chciała opozycja, nie chciała powiedzieć prawdy o Rosji – o tym, że zamordowano ludzi lecących samolotem malezyjskim. Rosja jest odpowiedzialna też za zamordowanie polskiego prezydenta o polskich elit. Dlaczego państwo akceptujecie stanowisko tych ludzi? Nie chcą mówić prawdy o Rosji.

→ (kk)

2.12.2022

• foto:

• więcej o Macierewiczu: > tutaj

 

2 Replies to “Sejm. Ruski agent! – w stronę Macierewicza

  1. Myślę, że gdyby nie Macierewicz i Tusk sprawę katastrofy udało by się wyjaśnić- niestety jeden jak i drugi ma “swoje zdanie”

    Najdziwniejsze jest to , że Donald zmienił o 180 stopni zdanie o Władymirze- artykuł napisany wspólnie z żoną Sikorskiego trzeba przeczytać kilka razy żeby zrozumieć co on tam wymyśla ! On wręcz chyba widzi w prezydencje federacji rosyjskiej Dyzme , a to przecież Dżejms Bont ze wschodu , z którym jeszcze nie dawno robił misia itd. !

    1. Wywiad Donalda sprezentowany przez żonę Sikorskiego, jest wyłącznie piarowym pomysłem. Nikt tego poważnie nie może traktować. A sam Donald dał wielokrotnie dowody swojego ,,wężowego” języka, jak mawiali Indianie. Niestety, Sikorski, który od zawsze celował w prezydenturę już wie, że tego nie osiągnie, stąd histeryczne zachowania i próba wsparcia Donalda, którego perspektywy są równie marne. Żona Radzia weszła w ten układ i niestety, ale też odbiło się na jej autorytecie dziennikarskim. Miała być Oriana Fallaci, a wyszedł Jakimowicz z Ogórek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.