IV rocznica zawierzenia urzędników i mieszkańców Piotrkowa Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski

8 grudnia 2022 roku minęła IV rocznica zawierzenia Piotrkowa Trybunalskiego Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Dokonał tego prezydent miasta mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel.

Podczas uroczystej mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie, Chojniak zawierzył urzędników i mieszkańców poprzez odczytanie na klęczkach “Aktu zawierzenia”:

Jako prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, klękam przed Bogiem i przed Tobą, Maryjo, w obecności wszystkich Aniołów i Świętych, Męczenników i patronów Polski oraz wszystkich tutaj zebranych, aby zawierzyć Twojemu Niepokalanemu Sercu miasto Piotrków Trybunalski – jego władze samorządowe, wszystkich przedstawicieli władzy byłej, obecnej i przyszłej, a przede wszystkim mieszkańców naszego grodu. (…) Królowo Polski, Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam rozwój naszego miasta, wszystkie plany, finanse, inwestycje miejskie, instytucje, zakłady pracy, stowarzyszenia i organizacje w Piotrkowie Trybunalskim. Niepokalana Maryjo, chroń nasze miasto i jego mieszkańców od wszelkiego zła.

Oprócz “wszystkich Aniołów i Świętych, Męczenników i patronów Polski” w mszy uczestniczyli także: Marian Błaszczyński – przewodniczący rady miasta, który rok później, podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości, pojawił się pijany w kościele Panien Dominikanek, Sławomir Dajcz – bogobojny radny, uczestnik kilkudziesięciu pielgrzymek, który podczas rozmowy z żoną nazwał ja “bezwstydną świnią”, “łachudrą” i nakazał “zapierdalanie do roboty”, gdyż “żerowała na nim całe życie”, a następnie złożył sądowy wniosek o ubezwłasnowolnienie i umieszczenie małżonki w zakładzie psychiatrycznym, a także kilka innych osób związanych z grupą trzymającą władzę w Piotrkowie, o których moralności nie wypada pisać publicznie.

Mimo wielkich starań bigota Chojniaka, Matka Boża nie spojrzała łaskawie ani na niego, ani na rozwój miasta, wszystkie plany, finanse, inwestycje miejskie i instytucje samorządowe, gdzie w większości pracują ludzie powiązani z obecnym układem towarzysko-politycznym.

Z roku na rok miasto jest coraz bardziej zadłużane, systematycznie wyludnia się, przyrost naturalny jest ujemny, nie przybywa nowych miejsc pracy, Rosną natomiast podatki i koszty życia. Niedawne podwyżki energii cieplnej i ciepłej wody dokonane przez miejską, monopolistyczną spółkę wywołały niespotykany dotąd w Piotrkowie protest społeczny.

→ (mb)

3.02.2023

• foto / źródło: piotrkow.pl

 

2 Replies to “IV rocznica zawierzenia urzędników i mieszkańców Piotrkowa Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.