A tymczasem w Makowie Mazowieckim ksiądz katecheta naruszył nietykalność cielesną 15-letniego ucznia. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zamieściła wczoraj, 14 marca, informację dotyczącą skierowania do sądu aktu oskarżenia przeciwko ks. katechecie, który przekroczył swoje uprawnienia i zastosował przemoc fizyczną wobec ucznia.

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu zakończyła śledztwo przeciwko duchownemu, który podczas lekcji religii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Ks. Jana Twardowskiego w Makowie Mazowieckim naruszył nietykalność cielesną 15 – letniego ucznia Radosława S.

W toku śledztwa ustalono, że w dniu 9 grudnia 2022r. ksiądz Rafał K. prowadził lekcję religii w jednej z klas w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Makowie Mazowieckim. Katecheta prowadził rozmowę z uczniami na tematy religijne. Przekazał uczniom obrazek z figurą Jezusa i polecił pokolorować. W zamian uczniowie mieli otrzymać słodycze. Obrazek taki otrzymał również uczeń Radosław S. Chłopiec odmówił pokolorowania obrazka. Stwierdził, że Bóg nie istnieje, a on nie wierzy w Boga. Używał przy tym słów wulgarnych. Ksiądz zareagował agresywnie. Użył wobec ucznia siły fizycznej, przycisnął głowę chłopca do blatu ławki, wykręcał mu ręce, przycisnął przedramieniem jego szyję, uderzył kolanem w brzuch.

 

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w dniu 31 stycznia 2023r. przeprowadzono czynności procesowe z udziałem podejrzanego Rafała K. Przedstawiono mu zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej ucznia Radosława S. oraz przesłuchano w charakterze podejrzanego. Ksiądz nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Za przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

→ oprac. (kk)

15.03.2023

• na zdjęciu ks. Rafał K. celebrujący mszę świętą, foto / źródło: facebook.com

• źródło PO Ostrołęka

 

3 Replies to “A tymczasem w Makowie Mazowieckim ksiądz katecheta naruszył nietykalność cielesną 15-letniego ucznia. Jest akt oskarżenia

  1. A czy śledczy ustalili za co miał przeprosić ów poszkodowany 15 latek ?? Reakcja księdza niezgodna z prawem, ale zgodna z rozumem- widać co robi dzisiejsza młodzież i jak przekracza granicę, bo nikt im nie stawia oporu !

    1. Zastanawiam się z jakim rozumem??? Może zastanów się, jak powinien zareagować PEDAGOG ,a nie byle jaki klecha!!! Każdy ma wolną wolę i nikt ,powtarzam NIKT nie ma prawa tej woli naginać do swoich poglądów!!!! W tego typu placówkach ,mają pracować osoby po uprzednich kursach ,a nie ktoś z ulicy,w dodatku nie nadający się na nauczyciela!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.