Piotrków. Czy rada miasta stanie w obronie św. Jana Pawła II?

Minęło już kilka dni od emisji reportażu “Franciszkańska 3” prezentującego krytyczny stosunek do świętego Kościoła katolickiego Jana Pawła II. Znaczna część środowisk patriotycznych i narodowych stanęła w obronie papieża Polaka, a piotrkowska rada miasta milczy.

W tym roku minie 24. rocznica nadania papieżowi Janowi Pawłowi II tytułu Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Pod koniec 1999 roku w parku jego imienia, przy ul. Słowackiego, stanął pomnik będący, jak czytamy na stronie urzędu miasta, “efektem umiłowania Ojca Świętego przez piotrkowian”.

Wśród 23 radnych, w przeważającej większości, znajdują się katolicy i osoby praktykujące, a przewodniczący rady Marian Błaszczyński i prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak należą do wzorowych wiernych. To właśnie Chojniak zawierzył Piotrków Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski, o czym, w owym czasie, pisały media ogólnopolskie.

A teraz, gdy wsparcie dla Ojca Świętego jest niezbędne, piotrkowska rada miasta milczy, choć miała dość czasu, aby zwołać sesję nadzwyczajną i przedstawić swoje stanowisko.

Wygląda na to, że “Gazeta Trybunalska”, jako jedyna, kolejny raz wskazuje, co mają zrobić urzędnicy i samorządowcy, bo brakuje im wyobraźni, odwagi, wyczucia i kultury.

→ K. Kozielski

13.03.2023

• na zdjęciu: Krzysztof Chojniak z Janem Pawłem II podczas pielgrzymki do Watykanu, foto: bg / archiwum GT

 

6 Replies to “Piotrków. Czy rada miasta stanie w obronie św. Jana Pawła II?

  1. Papież Jan Paweł II i klęczący przed nim Chojniak. Ile w tym wiary a ile obłudy?

  2. Referendum może to zmienić. Jest sens pracy nad referendum. Samo narzekanie nie doprowadzi do zmiany tej beznadziejnej sytuacji jaka panuje w Piotrkowie. .

  3. Zmarły św. papież Jan Paweł II nie może się obronić. Dzisiaj piotrkowska szczekaczka poświęciła audycję MAGIEL tematowi ataków na Jego Świątobliwość Jana Pawła II polskiego papieża. Radni jak to radni i organ wykonawczy ani myślą żeby zwołać nadzwyczajną sesję w obronie św. Jana Pawła II. 13.10.2023 będzie 24 rocznica nadania JP II tytułu Honorowego Obywatela Piotrkowa. Piotrkowska rozgłośnia radiowa ze swoim prowadzącym Magiel upierdliwym do szpiku kości wydaje siė być na usługach UM. Ciekawe ile ogłoszeń prasowych i na jaką kwotę w 2022 r z UM trafiło na ul. Jagielońską?
    Prezydent Miasta nie zamierza abdykować. Bo jakże to tak ponoć pieniądz nie śmierdzi. A w piotrkowskich spółkach podległych UM sami znajomi. Taki wiceprezydent pobiera dodatkową kasę z dwóch miejskich spółek jako przewodniczący rady nadzorczej. W ciepłowni u prezesa Krawczyńskiegi i w TBS u prezes Sapińskiej. Szansa na zmianę jest nikła prawie zerowa. Gdyby doszło do referendum, to mieszkańcy nie mają szans. Ekipa MB i BM trzyma się fotelu jak przyspawana. Na.nich nie ma mocnych. Prezydentowi miasta też jest za mało kasy po 18 latach zasiadania na skórzanym fotelu. Pojechał aż do Chełma żeby pobierać kasę za stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej w tamtejszym TBS. W Piotrkowie prezes ciepłowni zasiada ponadto w radzie nadzorczej PWiKK u prezesa Rżanka jak przewodniczący. A prezes MZK i dyrektor SP nr 8 i wielu innych też nie pogardzili groszem zasiadając w miejskich spółkach. Reasumując trzeba to towarzystwo wzajemnej adoracji wyplenić raz na zawsze. Jest tylu młodych po studiach mądrzejszych od zasiadających w UM od kilkunastu a nawet jak wiceprezydent z ul. Szkolnej i dyr. MOPR którzy już dawno powinni przejść na emeryturę i wychowywać wnuki albo dokarmiać w parku J.Poniatowskiego łabędzie. Wysoki urzėdnik MB od 2002 r piastuje stanowisko sekretarza miasta i ani myśli odpuścić. Dlatego nie wierzę że referendum przyniesie zmiany. Jeszcze 5,6 roku musimy to znosić, a PiS zmieniając termin wyborów samorządowych z 2023 na 2024 dał im kolejne 5 lat na zbijanie kasy.

    1. Chodzą słuchy, że ma kandydować do Senatu z PSL-u.
      Tonący brzytwy się chwyta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.