Porady Grzecznej Oli. Cudowne pigułki na piękny biust

Nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu. Pierwsza reklama prasowa ukazała się w paryskiej gazecie „Journal Generla d’Affiches” w roku 1612 r. Jednak największy rozwój reklamy, nie tylko prasowej, przypadł na wiek XIX i był związany z gwałtownym rozwojem przemysłu i handlu.

Tygodnik Ilustrowany, 21 lutego 1914 r. Kliknij, aby powiększyć.

21 lutego 1914. r. w warszawskim “Tygodniku Ilustrowanym” zamieszczono anons, skierowany do pań i panien, reklamujący wyjątkowy produkt, który miał uszczęśliwić klientki nie tylko z Królestwa Polskiego.

Pięknie, harmonijnie rozwinięte piersi stanowią drogocenną ozdobę kobiety i służą jednocześnie, jako oznaka zdrowej i pięknej budowy ciała.

Kobiety, które pod tym względem zostały pokrzywdzone przez naturę mogą poprawić swą figurę przy pomocy pigułek MARBOR (Pilules Marbor) środka wzmacniającego, używanego z powodzeniem przez paryżanki i damy całego świata,

Pigułki te wywierają znakomity wpływ na zdrowie w ogóle, w szczególe zaś dodatnio wpływają na: wzmocnienie, rozwój, odrodzenie piersi i ramion u kobiet i dziewcząt, Dzięki ich życiodajnemu działaniu w krążeniu krwi i w składzie jej w okolicy piersi następuje poprawa, dzięki czemu piersi rozwijają się w sposób naturalny i nabierają sprężystości. Jednocześnie znikają też zapadłości i wystające kości, ogólny zaś wygląd piersi nabiera harmonijnej proporcjonalności, żadne z zewnątrz działające preparaty nie mogą dać tak pomyślnych wyników,

PIGUŁKI MARBOR pożyteczne są również i dla młodych panien oraz pań, których biust niedostatecznie jest rozwinięty lub też opada skutkiem przepracowania lub choroby. W ogóle zaś wystarczy dwóch miesięcy dla osiągnięcia pomyślnych rezultatów na dłuższy okres czasu.

Pani de C…. pisze: Jestem zupełnie zadowolona z rezultatów „otrzymanych dzięki pigułkom „„MAR-BOR*. Proszę przyjąć zapewnienie, postaram się wyrazić wdzięczność swą w ten sposób, będę polecała pigułki te wszystkim mym znajomym paniom. –M-me de GC… Rue Bayen, Paris.

Cena pudełka z przepisem Rb. 3.50. | Przesyłka bezpłatnie.

PRODUITS MARBOR 45 Rue de I’Echiquier, Paris

Dostać można w Petersburgu: Skład apteczny C. Biuler, Newskij 49. Rusk. Tow. Handl. Towar. Apt., Kazańska 12; w Moskwie apteka Buns, Marosejka i u K. Ferrein; w Kijowie w Połudn. Ros. Tow. Hańdl. Apt.; w Wilnie Dom Handl. Segal & S-ka; w Odesie I Rostowie n/D Lemme &S-ka; w Warszawie Ludwik Spiess & Syn; w Tyflisie w Kaukas, Tow. Handlu. Towar. Apt.

Czy taki produkt, w podobny sposób mógłby być reklamowany obecnie? Prawdopodobnie tak, ale nosiłby nazwę “suplementu diety”.

→ Grzeczna Ola

21.03.2023

• foto: archiwum / collage GT

• więcej porad Grzecznej Oli: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.