TOP 3. PiS, KO, Konfederacja. Najnowszy sondaż

Najnowszy sondaż popularności partii politycznych przynosi ciekawe dane. Na PiS chce zagłosować 34 proc. badanych, na Koalicję Obywatelską 27 proc., trzecią siłą w Sejmie byłaby Konfederacja z wynikiem 11 proc.

Sondaż Ipsos przeprowadzony na zlecenie radia TOK FM i witryny OKO.press wskazuję, że w parlamencie znalazłaby się też Lewica z poparciem 8 proc. oraz Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chce głosować 6 proc. badanych.

Chęć głosowania na PSL wyraziło 5 proc. badanych, na sojusz AgroUnii i Porozumienia – 1 proc.. 5 proc. nie było zdecydowanych, kogo poparłoby w wyborach. 2 proc. wskazało na “inną partię”.

Wyniki zmieniają się tylko nieznacznie, jeśli ankietowani mają do wyboru wspólną listę Polski 2050 i PSL – głosowanie na którą zadeklarowało 10 proc. badanych. W tym wariancie poparcie dla PiS i Konfederacji pozostaje takie samo, odpowiednio 34 i 11 proc.

→ oprac. (kk) 

24.03.2023

• źródło: PAP

 

One Reply to “TOP 3. PiS, KO, Konfederacja. Najnowszy sondaż”

  1. Dobrze, że reprezentacja kraju w piłkę kopana osiąga takie wyniki, bo inaczej to politycy byliby na celowniku, a tak jest ktoś kto odciąga uwagę społeczeństwa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.