17+ dla każdego przed wyborami

Aby wygrać wybory parlamentarne i utrzymać władzę należy obiecać społeczeństwu nagrodę za oddane głosy. “Gazeta Trybunalska” już dziś,  bezpłatnie, dzieli się z Prawem i Sprawiedliwością pomysłem na pokonanie wszystkich przy urnach wyborczych.

Zjednoczona Prawica w zapowiedziach przedwyborczych w 2015 r. zobowiązała się do uruchomienia sztandarowego programu socjalnego 500+ i słowa dotrzymała. Dalej było już z górki, pojawiły się kolejne premie za lojalność: 300+, bony turystyczne, świadczenia dla matek, dodatkowe emerytury i in.

Według szacunków Business Insider Polska na te cele budżet wydał niemal 240 mld złotych, czyli mniej więcej równowartość połowy budżetu za 2022 rok.

Wszystkie te wydatki doprowadziły do potężnego wzrostu inflacji, choć oficjalna wersja jest taka, że coraz wyższe koszty życia związane są z trwającą na Ukrainie wojną. Media publiczne i prorządowe garściami czerpią zw skazań dr Josepha Goebbelsa, ministra propagandy III Rzeszy, który zwykł mawiać, że “kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”.

W redakcji “Gazety Trybunalskiej” nieustannie myślimy o Polsce. Jej szczęściu i dobrobycie, dlatego proponujemy, aby władze PiS przez zbliżającymi się wyborami wprowadziły produkt socjalny pod nazwą 17+. Każdy zdrowy, pełnoletni mężczyzna otrzyma możliwość spotykania się i obcowania z panną w wieku lat 17. lub z kawalerem w tym samym wieku – do wyboru. To samo dotyczyć będzie każdej pełnoletniej kobiety.

Jest to rozwiązanie bezkosztowe, mające same dobre strony np. zmniejszenie stresu i zwiększenie dzietności, co miał zapewnić program 500+, a doprowadził jedynie do wpompowania w rynek pustego pieniądza, z czego największą korzyść osiągnęły sieci handlowe (czytaj: > “Biedronka liczy zysk z 500+”).

“Gazeta Trybunalska” jest przekonana, że ten obywatelski pomysł zostanie przyjęty przez społeczeństwo z radością i wdrożony już pod koniec br. roku, a przedstawiciel redakcji znajdzie się w komisji eksperckiej opracowującej szczegóły.

→ (mb)

14.04.2023

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > “Ojciec Rydzyk następcą świętego Piotra”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.