866 osób zmarło w ciągu roku w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie

Na początku kwietnia br. do redakcji “Gazety Trybunalskiej” dotarła bardzo niepokojąca informacja, że w okresie minionych świąt wielkanocnych w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie zmarło 20 pacjentów.

W związku z tym zwróciliśmy się do placówki z wnioskiem o udzielenie odpowiedzi na temat ilości zgonów, najczęstszych przyczyn śmierci, a także oddziałów szpitalnych, na których najczęściej umierali ludzie. Dane, o jakie wystąpiliśmy, dotyczyły jednego roku.

Okazało się, że w okresie od 1 do 12 kwietnia 2023 r. w piotrkowskim szpitalu zmarło 36 pacjentów. Najwięcej zgonów, bo aż 17, odnotowano na oddziale wewnętrznym. 8 osób zmarło na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii, po 4 osoby na oddziałach: chirurgicznym i neurologicznym, 2 na o. kardiologicznym i 1 na o. ratunkowym.

Jak poinformowała “GT” dr n. medycznych Aneta Baranowska – zastępca dyrektora d/s lecznictwa SSW w Piotrkowie – pięć najczęstszych wyjściowych przyczyn śmierci pacjentów to: 1) niewydolność serca, 2) nieokreślone zapalenie płuc, 3) niewydolność nerek, 4) udar mózgu, 5) choroby nowotworowe.

Dyrektorem szpitala jest Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz, która objęła to stanowisko 1 listopada 2021 r. Wcześniej nie związana zawodowo ze służbą zdrowia. była zatrudniona w Banku Pocztowym i oddziale ZUS.

Poniżej publikujemy pełne zestawienie otrzymane z SSW. Do tematu powrócimy niebawem po uzyskaniu kolejnych danych.

→ (mb)

25.04.2023

• zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com

© materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone; dalsze rozpowszechnianie treści tylko za zgodą wydawcy „Gazety Trybunalskiej”

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

 

 

2 Replies to “866 osób zmarło w ciągu roku w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie

  1. Warto zgłębić kim jest Pani Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz. Ma tu na myśli jakie ma związki rodzinne z Z. Ziembą, czy je ma?
    Na mieście mówią o szwagierce, bratowej, siostrze….. a ja w nepotyzm nie wierzę, szczególnie w szeregach PiS.

  2. Pora odwołać epidemię umieralności i ogłosić katastrofę demograficzną.
    W Piotrkowie jest jeszcze głębsza.
    Z rachunku prawdopodobieństwa, że w 70 tysięcznym mieście, na rynku głównym, o pewnej godzinie, spotka się tylko prezydenta tegoż miasta wynika, że w Piotrkowie Trybunalskim mieszka poniżej 10 tyś osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.