Antoni Macierewicz trafi do ONZ

Poseł Antoni Macierewicz otrzymał propozycję objęcia funkcji generalnego inspektora w Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego z siedzibą w Montrealu (Kanada).

ICAO (International Civil Aviation Organization) jest należąca do ONZ agencją zajmująca się opracowywaniem standardow dla globalnego transportu lotniczego. Pomaga swoim 192 państwom członkowskim w dzieleniu się niebem na świecie z korzyścią społeczno-ekonomiczną.

Jak napisano w nocie rekomendującej Macierewicza, “jest on uznanym na świecie specjalistą w wyjaśnianiu przyczyn katastrof lotniczych, a jego wiedza i doświadczenie są niepodważalne”.

W głosowaniu nad kandydaturą wiceprezesa PiS, które odbyło się wczoraj, 15 członków komisji ICAO było “za”, przeciwko głosowali przedstawiciele: Federacji Rosyjskiej, Białorusi, Węgier, Niemiec i Wysp Owczych.

Macierewicz obejmie stanowisko 1 września 2023 r. Wynagrodzenie, jakie otrzyma, wynosić będzie 62,5 tys.dolarow kanadyjskich miesięcznie.

Wszystko wskazuje na to, że Macierewicz nie złoży mandatu poselskiego, dokona jedynie rezygnacji z wypłacanych świadczeń dla zawodowego parlamentarzysty.

Jedyna zmiana, jakiej należy się spodziewać, dotyczyć będzie roszady na stanowisku pełnomocnika PiS w okręgu piotrkowskim. Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w tym względzie, ale wszystko wskazuje na to, że nowym szefem okręgu zostanie Zbigniew Ziemba – wicemarszałek województwa łódzkiego, lewa ręka Macierewicza.

→ K. Kozielski

1. 04.2023

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• źrodlo: ICAO

• więcej o Macierewiczu: > tutaj

Informacja od autora: powyższy tekst jest żartem prima aprilisowym i tylko tak należy go traktować. (kk), 3.04.2023 r.

 

4 Replies to “Antoni Macierewicz trafi do ONZ

  1. Idealne miejsce dla Antka Smoleńskiego biedni Kanadyjczycy nie wiedzą co ich czeka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.