Jest akt oskarżenia przeciwko Palikotowi, Wojewódzkiemu i ich wspólnikowi

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu posłowi Januszowi Palikotowi, celebrycie Jakubowi Wojewódzkiemu oraz ich wspólnikowi – poinformowała PAP. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za reklamowanie alkoholi wysokoprocentowych na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Akt oskarżenia został skierowany 27 kwietnia przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Śródmieście w Warszawie do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie.

Według ustaleń śledczych były poseł od 2 października 2020 roku do 7 stycznia 2023 roku na swoim profilu społecznościowym zamieścił 264 materiały, z czego 181 nagrania wideo i 83 zdjęcia, w których reklamował napoje alkoholowe.

Dodatkowo śledczy ustalili, że na profilu Wojewódzkiego od 21 kwietnia 2021 roku do 7 stycznia 2023 roku zamieszczono 12 materiałów, w których reklamowano alkohol. Natomiast na profilu społecznościowym należącym ich wspólnika Tomasza Czechowskiego od 24 listopada 2020 roku do 7 stycznia 2023 roku udostępnionych zostało 68 materiałów, w których reklamowano napoje alkoholowe.

Praktycznie w każdym z wpisów oskarżeni opisywali m.in. rzekome walory smakowe reklamowanych alkoholi oraz informowali o miejscach, gdzie można je kupić i w jakiej cenie.

Za zarzucane im czyny może grozić kara grzywny od 10 tysięcy do nawet pół miliona złotych.

O nielegalnym procederze uprawianym prze króla TVN i byłego posła “Gazeta Trybunalska” pisała w artykule pt. “Palikot i Wojewódzki bezkarnie reklamują alkohol, a prokuratura udaje, że deszcz pada”, a także w tekście: > “Palikot i Wojewódzki z zarzutami”.

→K. Kozielski

28.04.2023

• foto / źródło: YouTube / screen: GT

• źródło: PAP

• czytaj takze: > “Piotrków. Munik – sekretarz urzędu miasta reklamuje alkohol”

 

One Reply to “Jest akt oskarżenia przeciwko Palikotowi, Wojewódzkiemu i ich wspólnikowi”

  1. A jak się skończyła sprawa reklamowania alkoholu przez byłego człowieka Antoniego Macierewicza o pseudonimie Misiek ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.