Łódź. Pomnik papieża oblany czerwoną farbą

W wielu miastach Polski zorganizowano dziś, w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II, marsze papieskie. Tymczasem w Łodzi, pomnik świętego, stojący przed bazyliką archikatedralną przy ul. Piotrkowskiej, został  oblany czerwoną farbą.

Dodatkowo na cokole pomnika pojawiły się białe napisy o treści: “maxima culpa”, a twarz figury pokryto żółtą substancją.

Jak dotąd nie ustalono sprawcy lub sprawców tego czynu, można jedynie domniemywać, że albo była to prowokacja, mająca pogrążyć środowiska lewicowe, niechętne papieżowi, albo rzeczywiście dokonali tego ludzie, którzy chcieli podkreślić fakt tuszowania przez Kościół skandali seksualnych, w tym krzywd wyrządzanych przez duchownych dzieciom i młodzieży.

Łódzka policja prowadzi czynności mające na celu wykrycie sprawcy aktu wandalizmu. W tym celu zabezpieczono nagrania z miejskiego monitoringu.

→ (mb)

2.04.2023

• foto / źródło: Archidiecezja Łódzka / facebook

• czytaj także: “Franciszkańska 3 – reakcja na reportaż TVN24 – od ASZdziennika do kardynała Dziwisz” 

 

3 Replies to “Łódź. Pomnik papieża oblany czerwoną farbą

  1. A czy policja prowadzi postępowanie przeciwko samorządowi w Piotrkowie Trybunalskim za pomnik, którego od dawna nie powinno być? W mieście tyle dziur do wypełnienia a kruszec betonowy to dobry podkład.

  2. Jesteśmy świadkami ataku na wiarę i na największy dla Polaków autorytet – św. Jana Pawła II.
    To urągający zasadom rzetelności materiał, dający wiarę agentom bezpieki, którzy nawet dla samych UB-eków nie byli wiarygodni.

    Prawdopodobnie głównym celem tego ataku jest wywołanie nienawiści i oszczerstw pod kątem politycznym na czas najbliższych wyborów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.