Ludzie listy piszą… Proces sądowy niemal jak ten z Kiepskich

Regularnie do “Gazety Trybunalskiej” trafią skargi na organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Z oczywistych powodów materiały te nie nadają się do publikacji. Są jednak wyjątki.

Napisał do redakcji 26-letni D.K. i podzielił się swymi doświadczeniami z procesu karnego, w którym występował jako oskarżony. List jest obszerny, bo ze szczegółami przedstawił przebieg posiedzenia urozmaicając go wyrazami powszechnie uznanymi za obelżywe. Nas najbardziej zaciekawił następujący fragment:

(…) w wydziale karnym w sądzie Rejonowym w (…) i zostałem uniewinniony. Posądzono mnie o kradzież z którą nie miałem nic wspólnego. (…) Cała ta rozprawa przypominała tą jaką pokazano u Kiepskich. (…)

Odszukaliśmy w archiwach internetu 97. odcinek “Świata według Kiepskich” zatytułowany “Kara Mustafa”. Chodzi w nim o to, że teściowa Ferdynanda Kiepskiego, w ramach dnia trzeźwości, wylała zięciowi do zlewu dwadzieścia pięć puszek piwa. Aby ukarać babkę za ten haniebny czyn został powołany Samosąd Sąsiedzko-Koleżeński, który rozpatrzył sprawę seniorki. Przewodniczącym składu orzekającego wybrano Mariana Janusza Paździocha. A wyglądało to tak:

 

Komentarz

Jeśli faktycznie realna rozprawa, choć w minimalnym stopniu, była zbliżona do tej przedstawionej w serialu, to należy pogratulować obecnemu rządowi zmian w sądownictwie i prosić najuprzejmiej, aby kierunek ten był kontynuowany.

→ (mb)

27.04.2023

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• więcej o interwencjach “GT”: > tutaj

 

One Reply to “Ludzie listy piszą… Proces sądowy niemal jak ten z Kiepskich”

  1. To nie rząd winien sytuacji w wymiarze sprawiedliwości. To pozostałości po PRL, których nie sposób usunąć, bo opór nie do przełamania. Znam sąd piotrkowski z własnej praktyki, zebrałoby się tych wspomnień na duży artykuł. Od ostatniego wyroku korzystnego dla mnie nie odwołałem się tylko dlatego, że po prostu mam dość kopania się z koniem. Wyrok, choć korzystny dla mnie, był u swych podstaw po prostu zły, wydany byle jak, na odczepnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.