Uwaga! Strona szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie bez zabezpieczenia

Witryna internetowa Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim nie posiada aktualnego certyfikatu SSL, co powoduje, że istnieje potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa danych.

SSL, to protokół sieciowy służący do zabezpieczania połączeń internetowych. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez internet, za jego pomocą mogą być szyfrowane połączenia do poczty, serwera ftp, strony www i in.

Skuteczności i prosta obsługa sprawiły, że certyfikat SSL znalazł powszechne zastosowanie przy zabezpieczaniu danych w transakcjach bankowych, systemach płatności on-line i in.

Jeśli certyfikat jest aktualny w pasku przeglądarki obok adresu domeny pojawia się ikona zamkniętej kłódki lub zielonej tarczy. Certyfikat nie jest przypisany na stałe, należy go odnawiać, najczęściej raz w roku, dokonując stosownej zapłaty u dostawcy usług internetowych, a następnie otrzymane pliki wgrać na serwer.

Informacja o braku bezpieczeństwa danych domeny “szpital-piotrkow.pl”. Kliknij, aby powiększyć.

“Gazeta Trybunalska” skontaktowała się z działem informatycznym szpitala, aby uzyskać odpowiedź dlaczego witryna samorządowej jednostki nie posiada zabezpieczenia. Paulina (nie podała nazwiska) była zdziwiona pytaniem o certyfikat, według niej wszystko jest w najlepszym porządku.

Dowody w postaci screenów

Informacja o właścicielu domeny. Kliknij, aby powiększyć.
Widok witryny w przeglądarce Chrome. Kliknij, aby powiększyć.
Widok witryny w przeglądarce Firefox. Kliknij, aby powiększyć.

Komentarz

Przeciętny użytkownik internetu, chcący dostać się na stronę piotrkowskiego szpitala, widząc na ekranie komputera lub smartfona komunikat o braku połączenia szyfrowanego szybko zrezygnuje z odwiedzin. Jakie mogą być tego konsekwencje dla zdrowia, a może nawet życia osób chcących skorzystać z pomocy specjalistycznej? Trudno to oszacować.

Poświęcenie parkingu. Wieczorek-Wieczorkiewicz pierwsza z prawej. Ziemba pierwszy z lewej. Foto / źródło: SSW w Piotrkowie Trybunalskim. Kliknij, aby powiększyć

Pieczę nad szpitalem sprawuje Samorząd Województwa Łódzkiego, a jego przedstawiciel, wicemarszałek Zbigniew Ziemba, jest częstym gościem placówki.

Dyrektorem lecznicy, z nadania PiS, jest mgr Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz, która zasłynęła tym, że w listopadzie 2021 r. dokonała uroczystego otwarcia przyszpitalnego parkingu, który został poświęcony przez ks. prałata Grzegorza Gogola, proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim

→ (mb)

12.04.2023

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > “Piotrków. Strona internetowa urzędu miasta nie działa”

 

 

2 Replies to “Uwaga! Strona szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie bez zabezpieczenia

  1. To celowe działanie. Jak kupią certyfikat zorganizują konferencję z udziałem Ziemby i ogłoszą, że on przyczynił się do zakupu. Stary numer pisuarów.

    1. tak będzie Lorek powie że też podjął starania, a na końcu przyczłapie Janik kliknie kilka selfiaczy i wrzuci na fb ze to jego sprężyna była

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.