Co dalej z wicemarszałkiem województwa łódzkiego Ziembą?

Z trzech niezależnych źródeł dotarły do redakcji “Gazety Trybunalskiej” pogłoski o planowanych zmianach w Zarządzie Województwa Łódzkiego. Wszystkie dotyczą wicemarszałka Zbigniewa Ziemby (PiS).

Jak twierdzą sygnaliści pojawiła się potrzeba profesjonalizacji zarządu i uzupełniania go o osobę z wiedzą i doświadczeniem w zarządzaniu. Obecnie zarząd składa się z pięciu osób, z który trzy są z wykształcenia nauczycielami przedmiotów humanistycznych, co nie przedkłada się na umiejętności niezbędne w pracy samorządowej.

Grzegorz Schreiber (1961), marszałek województwa zdobył tytuł magistra filologii polskiej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy; wicemarszałek Piotr Adamczyk (1973) ukończył pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą w piotrkowskiej filii Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach (do niedawna Uniwersytet Jana Kochanowskiego, już niebawem Akademia Piotrkowska); Zbigniew Ziemba (1973) zawodu uczył się w Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie otrzymał  dyplom magistra historii.

Ziemba i Adamczyk mocno odstają od członków zarządu: dr inż. Roberta Baryły – absolwenta Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie i Andrzeja Górczyńskiego – posiadającego dyplom Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Ziembie obecnie podlegają dwie komórki organizacyjne: departament funduszu sprawiedliwej transformacji i departament kultury. Bardzo angażuje się w sprawy związane z opieką zdrowotną na terenie Piotrkowa, a konkretnie w działalność Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego, gdzie dyrektorem placówki jest Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz.

Pogłoski mówią o tym, że nie wszystkim samorządowcom województwa łódzkiego podoba się natrętne lansowanie przez Ziembę własnej osoby i ilość czasu, jaką poświęca na promocję. Trudno nie dostrzec komentarzy mieszkańców regionu, którzy nie pozostawiają na wicemarszałku suchej nitki. Oto jeden z nich pochodzący z “Portalu samorządowego” (> link):

Kliknij, aby powiększyć.

Także “Gazeta Trybunalska” kilkakrotnie pisała o dokonaniach niedawnego nauczyciela z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Woli Krzysztoporskiej (> link).

Aby potwierdzić lub rozwiać plotki 17 maja “GT” zwróciła się do działu prasowego urzędu marszałkowskiego z następującymi pytaniami:

Uprzejmie proszę o udzielenie informacji, czy w najbliższym czasie można spodziewać się zmian w Zarządzie Województwa Łódzkiego?

Czy prawdą jest, że Z. Ziemba zostanie zastąpiony na stanowisku wicemarszałka?

Proszę także o informację, czy Z. Ziemba został upoważniony przez Marszałka Województwa Łódzkiego do działań związanych z nadzorem nad Samodzielnym Szpitalem Wojewódzkim w Piotrkowie i innych poczynań dot. służby zdrowia na terenie Piotrkowa Trybunalskiego?

Takie wrażenie można odnieść przeglądając profil wicemarszałka w portalu Facebook:
https://www.facebook.com/profile/100058071910589/search/?q=szpital

Odpowiedź dotarła następnego dnia pocztą zwrotną:

Szanowny Panie Redaktorze,

w Zarządzie Województwa Łódzkiego nie są planowane żadne zmiany. Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie jest jednostką podległą samorządowi województwa łódzkiego. Zbigniew Ziemba jest wicemarszałkiem województwa łódzkiego i nie potrzebuje upoważnienia do działań związanych z instytucjami prowadzonymi przez Urząd Marszałkowski.

Z wyrazami szacunku

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Kancelaria Marszałka
Wydział Prasowy
al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź

Traktujemy te słowa, jako oficjalne stanowisko urzędu. Nie oznacza to wcale, że informacje, które do redakcji dotarły nie zmaterializują się – życie uczy, że do zapewnień urzędników i polityków należy podchodzić bardzo ostrożnie.

→ M. Baryła

19.05.2023

• na zdjęciu: Z. Ziemba w otoczeniu kobiet z koła gospodyń wiejskich, foto / źródło: facebook.com

• czytaj także: > “Piotrków. Tajemnicza publikacja działaczy PiS za 37 tys. zł”

 

3 Replies to “Co dalej z wicemarszałkiem województwa łódzkiego Ziembą?

  1. Zbigniew Z. to lanser i wazeliniarz
    jego metody to zero merytoryki
    same ogólniki i dyspozycyjność facet jest
    śmieszny a jego patriotyzm, religijność to ściema pod publiczkę

  2. Jego najlepsza akcja była z tym pieczywem , które znalazł podczas joggingu w lesie- zarecytował chyba błędnie słowa modlitwy i pocałował spleśniały chleb…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.