Czy będzie ulica im. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Trzaskowski wskazuje miejsce

Dziś przed południem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (PO) był gościem audycji w Radiu Zet. W ponad 30 minutowej rozmowie poruszył m. in. kwestię nadania imienia Lecha Kaczyńskiego jednej z ulic w stolicy.

Prowadzący program Bogdan Rymanowski odczytał pytanie radiosłuchacza: – Czy przed kolejnymi wyborami znowu obieca pan ulicę Lecha Kaczyńskiego, a potem z się wycofa?

– Ciekawe dla mnie jest to, że są ludzie, którzy przez cały czas zadają tylko jedno pytanie. To też pokazuje, że nic innego nie są w stanie wymyślić. Ileż można odpowiadać na to pytanie? – powiedział wyraźnie poirytowany Trzaskowski. I kontynuował dalej: – Wielokrotnie mówiłem, że jestem zwolennikiem ulicy Lecha Kaczyńskiego, jeżeli chodzi o okolice Muzeum Powstania Warszawskiego, bo to jest na pewno jego dokonanie. I mówiłem o tym, że są radni Koalicji Obywatelskiej przeciwko temu, Chcę jedną rzecz powiedzieć: czym bardziej PiS będzie próbował Polaków przekonać, że Lech Kaczyński był jedynym, najdoskonalszym prezydentem Warszawy i kraju, czym więcej mu postawi pomników, czym więcej będzie wciskał indoktrynacji do szkół na jego temat, tym więcej mu zaszkodzi. Jeżeli PiS będzie stać na taką neutralną ocenę prezydenta Lecha Kaczyńskiego ze wszystkimi jego dobrymi poczynaniami, z jego błędami, z jasnym powiedzeniem tego, że wcale nie był najlepszym prezydentem, ale ma pewne dokonania… Tym łatwiej będzie podejmować tego typu decyzje.

→ oprac. (kk)

11.05.2023

• video: Radio Zet, screen: GT

 

One Reply to “Czy będzie ulica im. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Trzaskowski wskazuje miejsce”

  1. mam dość Kaczyńskich w polskiej polityce!
    Mieli szczególny talent do spartolenia wszystkiego czegokolwiek się dotknęli.
    Brak rozwagi i pyszałkowatośc to główne cechy małego satrapy, który nam miłościwie panuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.