Marian Grotowski – nowa powieść historyczna i zaproszenie na spotkanie z pisarzem

Dziewiętnastego maja o godzinie 17.00 w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku odbędzie się spotkanie autorskie radomszczańskiego pisarza i poety połączone z promocją jego najnowszej powieści zatytułowanej “Zwycięzca”.

Po powieściach “Lesko”, “Szewc” i “Włodkowic”, pisarz po raz kolejny sięga do naszej historii wydobywając z niej postacie warte uwiecznienia na kartach powieści. Tym razem autor opowiada o losach arcybiskupa Warszawy Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

Zygmunt Szczęsny Feliński urodził się w wielodzietnej rodzinie. Jego ojciec zmarł na gruźlicę w 1833 roku pozostawiając żonę z sześciorgiem dzieci. Pozostała piątka rodzeństwa zmarła wcześniej. Pięć lat później jego matka, Ewa Felińska za udział w spisku Konarskiego została skazana na zsyłkę na Syberię.

Szczęsny, jako szesnastoletni chłopiec został oddany pod opiekę Zenona Byliny Brzozowskiego. Z jego pomocą ukończył studia matematyczne w Moskwie, humanistyczne na paryskiej Sorbonie. O dalszych, jakże trudnych i dramatycznych losach przyszłego świętego można dowiedzieć z kart powieści Grotowskiego.

Książkę będzie nabyć podczas spotkania promocyjnego, w którym udział weźmie chór “Romantica” i młodzież z teatru Rekwizytornia. Można ją także zamawiać bezpośrednio u wydawcy, to jest w Warszawskiej Firmie Wydawniczej lub za pośrednictwem księgarni internetowych.

“Gazeta Trybunalska” jest jednym z patronów medialnych wydawnictwa.

→ (red.)

4.05.2023

• foto: materiały wydawcy

• więcej o M. Grotowskim: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.