Palikot i Wojewódzki skazani za reklamowanie alkoholu

Warszawski sąd skazał trzech celebrytów za reklamowanie alkoholu w internecie. Były poseł Janusz Palikot ma zapłacić 80 tys. zł. Gwiazda TVN Jakub Wojewódzki i ich wspólnik Tomasz Czechowski skazani zostali na grzywny po 70 tys. zł.

Jak informował “SE”, Prokuratura Rejonowa w Warszawie postawiła Palikotowi, Wojewódzkiemu i Czechowskiemu zarzuty. Według śledczych celebryci złamali prawo, reklamując napoje alkoholowe w internecie. Kilka dni temu zapadł wyrok w tej sprawie.

Oskarżonego Janusza Palikota uznaję się za winnego i wymierza karę 80 tys. zł grzywny. Jakuba Wojewódzkiego uznaje się winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny. Tomasza Czechowskiego uznaje się winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny – czytamy w wyroku. Poza tym Palikot ma zapłacić ok 9 tys. zł kosztów sądowych, a Wojewódzki i Czechowski po 8 tys. zł.

Wyrok jest nieprawomocny.

Poproszony o komentarz przez “SE” Palikot stwierdził:

Nic mi nie wiadomo o wydaniu przez sąd wyroku. Orzeczenia nie otrzymałem. Nie zostałem też wezwany do sądu, nie odbyła się publiczna rozprawa sądowa i nie zostałem wysłuchany. Zapowiedziałem w marcu, że swojego stanowiska będę bronił przed sądem i wtedy publicznie zabiorę głos w tej sprawie. Oczekuję  niczego więcej, tylko respektowania praw należnych mi, jak każdemu obywatelowi RP.

Więcej o sprawie celebrytów pisaliśmy w materiałach:

→ oprac. (kk)

23.05.2023

• foto / źródło: YouTube / screen: GT

• źródło: Super Ekspress

• czytaj takze: > “Piotrków. Munik – sekretarz urzędu miasta reklamuje alkohol”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.