17 września 1939 r. – zdrada i co dalej

We wrześniu 1939 roku Polska została zdradzona przez wszystkich. Nasz narodowy idealizm okazał się być niczym innym jak naiwnością, gdyż traktaty zawarte z Wielką Brytanią i Francją nie znalazły przełożenia na realne czyny o charakterze zbrojnym i pomocowym.

Brytyjski i Francuski żołnierz mógł ginąć za banany, ropę naftową, złoto czy herbatę, ale nie za Polskę nie mającą nic do zaproponowania.

84. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę, to przede wszystkim rocznica zdrady dokonanej przez polityków dwóch zachodnich mocarstw, a dopiero potem rocznica IV rozbioru Rzeczypospolitej, jakiego dopuścili się Niemcy i Sowieci.

W wyniku tych działań wymordowano najlepszych, najzdolniejszych i najlepiej wykształconych przedstawicieli polskiego społeczeństwa. W ich miejsce pojawiły się dzieci z domieszką krwi gestapowców, esesmanów, zauralskich i ukraińskich enkawudzistów i innych zwyrodnialców zrodzone z gwałtów.

Jedynie siłą, mądrością i sprawiedliwością można ochronić każdy kraj, każdego obywatela. Nie wystarczy nowoczesny sprzęt bojowy jeśli nie ma wyszkolonych ludzi do jego obsługi. Ażeby ich wyszkolić najpierw należy stworzyć wydajny i reagujący na zmiany model edukacyjny, który zastąpiłby szkodliwy i przestarzały XIX-wieczny system pruski, z jakiego nadal korzysta się w Polsce.

Przy pomocy fałszywego patriotyzmu, niemoralności, korupcji i kłamstwa zamaskowanych sloganami nie uda się zbudować noczesnego, silnego państwa. Jedyne, co z tego wynika, to podziały w społeczeństwie, nieufność i niezgoda.

Minione wydarzenia historyczne mają być przestrogą, a nie służyć celebracji uległości i słabości nie mówiąc już o stawianiu na piedestał pokonanych.

→ M. Baryła

17.09.2023

• grafika: tomserious / barma

• więcej o 17 września: > tutaj

 

2 Replies to “17 września 1939 r. – zdrada i co dalej

  1. Czy gestapowcy i SS-mani gwałcili? Przecież kontakt z “podludziem” to dla nich było zhańbienie rasy (RaSSenschande). Natomiast co do NKWD. Oczywiście byli Zauralcy i Ukraińcy ale nie tylko, zapomnieliście chyba o Ży…mianach.

  2. hurra patriotyzm, może przynieść więcej szkód niż uczciwa obiektywna historia. Historie trzeba znać, taką jaka jest, a nie taką jaką chce się przedstawiać. Ale by tak się stało trzeba do szkól wprowadzić nauczycieli i wyrzucić polityków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.